Актульні новини Фастова і Фастівського району

Лимонна кислота і сіль

Сучасна господиня, яка приступає до генерального прибирання, схожа на ­озброєного до зубів камікадзе. У неї ­завжди напоготові щітки, ганчірки і … численні засоби побутової хімії. Останні настільки ж ефективні, як і агресивні. Можливо, ми просто забули про альтернативи, піддавшись віянню моди? Адже справлялися раніше без допомоги новинок хімічної галузі!

Чудо-пасту для чищення раковин і кранів можна отримати, змішавши лимонну кислоту і сіль в однакових пропорціях. Більше того, сумішшю легко відмити кахель в ­найзабрудненішій частині кухонної робочої зони – біля плити.

Сама ж по собі лимонна кислота – прекрасний засіб для боротьби з іржею. Досить всипати порошок у звичайну воду, щоб ­отримати розчин, здатний за двадцять ­чотири години очистити будь-яку стару ­металеву річ, занурену в нього.

Крім того, більшості господинь “лимонка” знайома як ідеальна зброя проти накипу. І це дійсно так: ідеального результату можна досягти, закинувши лише десять грамів кислоти у чайник з окропом. Ну або в будь-який інший металевий посуд, який треба відчистити. Втім, не тільки кухонне начиння страждає від вищезгаданої проблеми. Барабани пральних машинок з часом ­також покриваються нальотом. Але в цьому випадку не поспішайте прислухатися до численних порад, які рекомендують провести повний цикл прання за максимальної температури з додаванням великої кількості лимонної кислоти. Ви, безумовно, досягнете моментального ефекту, але в пер­спективі зіткнетеся з більш серйозною проблемою – невинний, на ­перший погляд, засіб зіпсує гумові деталі пральної машини. Правильне рішення в цій ситуації – поступове планомірне очищення барабана. Для цього потрібно щоразу додавати п’ять-десять грамів кислоти до прального порошку під час прання білої білизни. Так ви не тільки поступово позбудетеся нальоту, а й регулярно будете вибілювати речі, що “посіріли” в процесі носіння.