Актульні новини Фастова і Фастівського району

Фастівщина буде з хлібом

Здається, зовсім не­давно центральні газети повідомляли про те, що жнива-2017 стартували із центру України – Шполянського району, що на Черкащині. А вже 8 серпня у нас на Фастівщині – те­риторії більш північнішій, аніж центральні області, вони вже завершені.

Аграріями району зібрані ранні зернові на території 6820 гектарів. Намолочено 29574 тонн при середній врожайності 43,4 цнт/га. Можна привітати сільгоспвиробників з ПСП “АФ “Світанок”, які досягли ­найвищої врожайності ­колосистих – 55,9 цнт/га. Друге місце – у СТОВ “Відроження” (47,7 цнт/га), а третє – у ДГ “Оленівське” (47,1 цнт/га).

Основної зернової культури – озимої пшениці – зібрано більше 21 тисячі тонн при середній урожайності 46,7 цнт/га. І знову в лідерах із врожайності цієї культури – ПСП “АФ “Світанок” (55,9 цнт/га), другий ­показник – у ДГ «Оленів­ське” (49,5 цнт/га), а на третьому місці – ВП НУБіП ім. О.В.Музиченка (43,3 цнт/га). У районі практично (окрім СТОВ “Перемога” і ПСП “Колос”) завершено й обмолот ярої пшениці.

Ярого ячменю у господарствах Фастівщини зібрано 3763 тонни. При цьому найкращої його ­врожайності досягли у ДГ “Оленівське” і ФГ “Хорс-КЛМ” (42 і 41,3 цнт/га від­повідно).

Горох цьогоріч сіяли лише у восьми із двадцяти п’яти сільгосппідприємств району. Зібрано його 2779 тонн при середній врожайності 38,7 цнт/га. Найщед­рішим гороховий врожай був у малополовецьких господарствах “Відродження” (54 цнт/га) і “Перемога” (47,2 цнт/га).

Без перерви на відпочинок аграрії району почали підготовку до посіву озимих культур врожаю 2018 року.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА