Актульні новини Фастова і Фастівського району

Добраніч!

Американські вчені стверджують, що відхилення від норми оптимального сну (пересипання й недосипання) збільшує ризик виникнення захворювань і призводить до передчасної смерті.

Вважається, що оптимальна тривалість сну людини – вісім годин. Однак дослідники Центру порушень сну при Массачусет­ському університеті в ході 34-х експериментів, в яких взяли участь понад 2 млн осіб, встановили, що восьмигодинний сон може нашкодити здоров’ю.

“Залежність між тривалістю сну і трива­лістю життя можна зобразити у вигляді ­букви U. Найнижча смертність спостерігається в нижній частині дуги U, і ця точка відпо­відає семи годинам щоденного сну”, – йдеться в результатах дослідження. Як тільки людина починає відхилятися від ідеалу як у бік більшої тривалості сну, так і в бік недосипання, ризик ранньої смерті починає зростати. “При цьому ризик у любителів поспати зростає швидше, ніж у тих, хто спить менше норми”, – відзначають автори дослідження.

Водночас інші фахівці уточнюють, що, оскільки абсолютно точно виміряти тривалість сну досить складно, то нормою можна вважати інтервал від шести до восьми годин.