Актульні новини Фастова і Фастівського району

Ідеальний сніданок

Щоб цілий день ви почувалися бадьоро, ваш сніданок повинен складатися не лише з яєць, а й із каш, молочних продуктів і шматка м’яса. А ось від сирих овочів, ­ковбаси та кави бажано відмовитися.

Починати вранішню трапезу одразу після пробудження не варто – організму потрібен певний час, щоб отямитися після сну. Повноцінний сніданок має розпочинатися не раніше, ніж за півгодини після сну. Вставши з ліжка, випийте склянку теплої води – це активізує процеси життєдіяльності в організмі і виведе токсини. Якщо не любите звичайної води, додайте кілька крапель лимонного соку або чайну ложку меду.

За рекомендаціями дієтологів, за сні­данком кожен повинен з’їсти більше (від 25% до 50% добової норми їжі), ніж, ­скажімо, під час обіду і вечері. Але ­перетворювати ранковий прийом їжі у святкове застілля теж не варто. Кожен сніданок повинен включати білки, жири, клітковину та вуглеводи. Наприклад, зранку корисно з’їсти шматок житнього або цільнозернового хліба. А ось білий хліб і здобу з ранкового раціону варто виключити, бо на їх перетравлення ви­трачається багато енергії, відтак можна швидко відчути знесилення.

Класичний сніданок – вівсянка. Вона не лише м’яко обволікає шлунок, а й ­допомагає “запустити” обмін речовин, виводить усе непотрібне з організму. У вівсяній каші низький глікемічний індекс, тому вона надовго зберігає відчуття ситості й допомагає забути про солодощі до обіду. Каша багата вітамінами B, K, E, мінеральними ­речовинами й антиоксидантами.

Вибираючи, що з’їсти на сніданок, не обходьте увагою і злакові пластівці чи мюслі, до яких можна додати йогурт або молоко. Хорошим вибором стане різна кисломолочна продукція та сир. Варто вибирати йогурти із вмістом живих культур, але без ­барвників і консервантів. До речі, до них можна додавати різні фрукти, а ще краще – сухофрукти (чорнослив, родзинки, курагу, інжир), а до натурального йогурту – трішки меду.