Актульні новини Фастова і Фастівського району

“Великоснітинське” і його трудівники

Про село Велику Снітинку, що на Київщині, за радянських часів знали якщо не всі, то дуже багато – за місцем розташування найкращого в СРСР навчально-дослідного господарства “Великоснітинське” Української сільськогосподарської академії, відзначеного високою тоді нагородою – перехідним Червоним прапором уряду держави і профспілок. А за часів незалежності село стало відомим як мала батьківщина відчаюги Сергія Страпа, який під час бойових дій в АТО на сході України разом з друзями витяг з-під носа у ро­сійських найманців пошкоджений український танк (щоправда, обіцяних урядом коштів за врятування бойової машини бійці так і не отримали).

Між цими двома подіями пролягли майже ­чо­тири десятиліття, протягом яких НДГ “Велико­снітинське” разом з агонізуючою радянською ­економікою котилося вниз. Та в останні роки, після приходу до керівництва господарством директора Миколи Петровича Журавля, багато що стало змінюватися на краще. Великоснітинське НДГ ім. О.В.Музиченка як структурний підрозділ ­Національного університету біоресурсів і ­природокористування України за три роки зуміло повернути всі борги, піднялося з колін і має хорошу динаміку – так само, як і нинішнє покоління ­молоді, яке не відчуває нижчовартості, натомість горде громадянством незалежної Укра­їни. Сьогодні це господарство – одне з бюджетоутворюючих підприємств Фастівщини.

“Великоснітинське” має багатогалузеву структуру і спеціалізується в рослинництві на виробництві зернових і технічних культур, а також має добре розвинене тваринництво, провідним у якому є вирощування великої рогатої худоби молочного напрямку. За останні роки підприємство зробило суттєвий крок вперед у своєму розвитку.

Цьогорічний валовий збір ранніх зернових ­культур склав 5460 тонн при урожайності 44 центнери з гектара, що на 2503 тонн і на 16 центнерів з гектара більше, ніж було у 2013 році. Соняшника в господарстві нинішнього року зібрано близько 700 тонн з урожайністю 32,2 центнера з гектара. Для порівняння: по Фастівському району середня урожайність соняшнику – 26,4, а по країні – 19,6 центнера з гектара. Суттєві прибавки урожайності до середніх по району отримано і по кукурудзі. І хоча погодні умови цього року не сприяли отриманню високих врожаїв, Великоснітинське НДГ показало, що при до­триманні правильної технології, високоякісному виконанні польових робіт можна досягати успіхів, незалежно від примх природи. Результати роботи свідчать про досить повне і стабільне забезпечення виробництва необ­хід­ними ресурсами та до­тримання технологічних вимог вирощування.

Основна тваринницька галузь – молочне скотарство – тут також на підйомі. На сьогодні поголів’я великої рогатої худоби налічує близько 1200 голів, з них 470 дійних корів. У 2017 році господарство вперше за багато років має можливість надоїти до кінця року по 6400 кілограмів молока на корову, а у 2013-му цей показник становив лише 3700 кіло­грамів. І це ще не межа. З року в рік поліп­шується кормова база тваринництва: для годівлі ВРХ заготовлено 7100 тонн силосу, 650 тонн сінажу, 1300 тонн концкормів та ін. Використовуючи наукові підходи, господарство переходить на круглорічну однотипну годівлю. І тваринництво із збиткового поступово перетворюється на дохідну галузь ­гос­-подарювання. За 10 місяців 2017 року надходження від реалізації продукції господарства ­склали 42,5 мільйона гривень, а в 2013 році було реалізовано продукції лише на 14,3 мільйона.

Зараз у “Великоснітинському” працює 195 чоловік. Фонд заробітної плати становить близько 10 мільйонів гривень. На одного працівника ре­алізація продукції за 10 місяців 2017 року склала 218,2 тисячі гривень, що на 143,5 тисячі більше, ніж у 2013 році. Цього року до місцевого бюджету уже перераховано податків з прибутку фізичних осіб 1,4 мільйона гривень, а єдиного соціального внеску до Держаного бюджету – 1,8 мільйона. Для порівняння: у 2013 році сума перерахунків ­податку з прибутку фізичних осіб склала лише 0,7 мільйона гривень.

Але дбають у господарстві не лише про матері­альний стан, а й про духовність. Тут від­ро­дили обжинки – давню тради­-цію українських хліборобів – і щороку віншують найкращих працівників. Серед них головний агроном Федір Воробей, ­головний інженер Олег Марчук, комбайнери Олександр Перунов, Анатолій Діхтяр, Віктор Мельник, водії Павло Стецький, Ігор Кошара, Юрій Діхтяр, Вадим Лановий, трактористи Микола Дідик, Петро Шевчук, працівники зернотоку Варвара Відьмук, Ольга Михнюк та ­багато інших. І дуже приємно, що ці свята не оминають увагою керівники ра­-йонної державної адміністрації і райради.

– Зараз і у керівництва університету, і у праців­ників “Великоснітинського” є віра в те, що навіть у нелегких сучасних умовах господарювання у сільському господарстві можна успішно роз­ви­ватися і в державному секторі,– такої думки ­ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко.

Залишається лише побажати господарству ­нових звершень. Нехай буде хліб і пісня, нехай краще живеться людям і хай вагомими будуть ­досягнення на славу нашої рідної України!

Валентин Обрамбальський

 

Вітання

Щирі вітання з професійним святом і слова вдячності за напружену результативну працю адресую працівникам “Великоснітинського” – людям, наділеним великою відповідальністю й майстерністю, які своєю сумлінною працею примножують щедроти землі-­годувальниці! Від усього серця бажаю вам, славні трудівники, козацького здоров’я, успіхів у нелегкій роботі, родинної злагоди й достатку в кожному домі. Нехай щодня ­додається вам щастя, сили й наснаги і навіть у буднях будуть приводи для свята!

Микола Журавель, директор НДГ “Великоснітинське” ім. О.В. Музиченка