Актульні новини Фастова і Фастівського району

Щоб ялинка довше стояла

Якщо ви не уявляєте Новорічних свят без лісової (справді лісової, а не штучної) красуні-ялинки, ці поради – для вас.

Купуйте тільки свіжу ялинку. Обов’язково зверніть увагу на стовбур. Він має бути рівним і прямим, без тріщин. Наявність обід­ка на зрізі говорить про те, що дерево зрі­зане давно, а значить, і простоїть воно ­недовго. Якщо стовбур виявився хорошим, підніміть дерево і вдарте зрізом об землю. Почали обсипатися голки? Це свідчить про те, що така ялинка не простоїть і півтора тижня, не кажучи вже про всі Новорічні свята. У свіжої ялинки гілки повинні бути пружними і еластичними. Зігніть гілку. Якщо гілка тріщить і ламається, дерево купувати не варто. Ще одна ознака давно зрізаної ялинки: гілки туляться до стовбура біля основи, тобто просідають. У свіжої ялинки вони повинні тягнутися вгору. Потріть в руках хвою. Якщо на руках залишається масляниста хвойна речовина із запахом смоли, значить, ялинка свіжа.

Щоб ялинка адаптувалася. Не вносьте ялинку відразу до теплого приміщення. Певний час – хоча б добу – зберігайте її на балконі чи в іншому прохолодному місці. Це потрібно для того, щоб відбулася адаптація до тепла.

Миємо новорічну красуню. Перед тим як встановлювати ялинку, “покупайте” її під холодним душем, ретельно змивши бруд. Потім залиште постояти у ванні, щоб вона висохла.

Ставимо ялину в ємність. У ємність налийте води. Стовбур бажано підточити сокирою і підпиляти вглиб. Це варто зробити для того, щоб згодом дерево увібрало вологу і всі корисні речовини, які будуть міститися в розчині, в якому вона стоятиме.

Вода, цукор і аспірин. Щоб новорічна ялинка стояла довго, у воду треба додати аспірин і цукор (таблетка аспірину і ложка цукру на літр води).

Ще ялинку можна ставити у відро з піском, змоченим аналогічним розчином.

Краще не лакувати! Для збереження первозданного вигляду ялинки дехто радить застосовувати лак для волосся, розпорошивши його на всі гілки дерева. Ця порада дуже дієва в плані збереження зовнішнього вигляду, адже лак не дасть голочкам обпасти. Але цей спосіб дуже небезпечний, оскільки лак для волосся легкозаймистий. Така ялинка стане небезпечно красивою.

Щоб ваша ялинка простояла в пристойному вигляді протягом усіх Новорічних свят, потрібно також пам’ятати, що її не можна встановлювати близько до джерел тепла (батареї, обігрівача). А також постарайтеся не перевантажувати гілки іграшками.

Красивих і довгих вам Новорічних свят!