Актульні новини Фастова і Фастівського району

Геннадій Сиваненко: “Головне – приймати компетентні рішення”

Після проведення 18-ої чергової сесії Фастівської районної ради її голова Геннадій Сиваненко поділився думками щодо діяльності вищого представницького органу району в минулому році

Геннадію Павловичу, пройшов ще один рік роботи районної ради сьомого скликання. Що із здійсненого в районі є предметом Вашої гордості?

Предметом моєї гордості є мої колеги – депутатирайонної ради сьомого скликання, які є надійними і компетентними, конструктивними і відповідальними у своїй діяльності. Разом ми тісно співпрацюємо із райдержадміністрацією, сільськими і селищними радами, підприємствами і установами на території району, громадськими організаціями. Вирішуючи нагальні питання, завжди прагнемо порозуміння. Не можу не сказати й про те, що ми зробили позитивний крок до поліпшення організа­ційного забезпечення роботи сесій райради. Проекти рішень розсилаються депутатам на їхні електронні адреси перед засіданнями постійних комісій і сесій, а також розміщуються на офіційному сайті районної ради, що дозволяє завчасно озна­йомитися із сесійними матеріалами і забезпечити прозорість дій ради. А здійснено на Фастівщині минулого року чимало. Як ніколи до цього, ми займалися ремонтом доріг, для чого було протягом року освоєно кошти бюджетів усіх рівнів на суму більше 83 мільйонів гривень.

Із дев’яти сесійних засідань, що їх проведено у звітному періоді, чотири були позачерговими. З чим це пов’язано?

Скликання позачергових сесій в основному було зумовлено необхідністю перерозподілу бюджетних коштів та ухвалення ­управлінських рішень в медичній сфері.

Якщо ж проаналізувати характер рішень, що приймалися райрадою, то сімнадцять зі ста двадцяти стосувалися саме питань охорони здоров’я. Завдяки співпраці всіх гілок влади, зокрема райдержадміністрації, районної та сільських рад, із метою реалізації медичної реформи проведено низку нарад, “круглих столів” і ухвалено рішення щодо ­перетворення комунального закладу “Фастів­ська ЦРЛ” у комунальне некомерційне підпри­ємство. Зауважу, що вперше в районі і в Київській області керівника лікарні було призначено за результатами відкритого конкурсу. Варто зазначити, що активну участь у роботі конкурсної комісії і підготовці до затвердження статуту новоствореного підприємства взяли депутати райради Галина Ковальчук і Сергій Барановський. Додам, що наразі триває аналогічне перетворення комунального медичного закладу первинної ланки.

Певні зміни відбулися і в освітній галузі району?

Так, згідно з ухва­леними рішеннями ­районна рада стала засновником загальноосвітніх закладів району. А ще – створено два опорні шкільні заклади (у Веприку й Пилипівці) і заклад інклюзивного навчання.

 – Окрім питань, що стосуються медицини й освіти, які ще питання були прі­оритетними минулого року на засіданнях районної ради?

Майже на кожне засідання районної ради виносилися питання про затвердження, хід виконання або зняття з контролю районних цільових програм. До слова, минулого року було затверджено 22 нові програми за різними напрямами, і разом із ними нині залиша­ється чинною 41 програма. А оскільки невід’ємною частиною реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, то на кожному без винятку пленарному засіданні районної ради обговорювалися питання щодо бюджетного процесу, тобто формування бюджету, наповнення дохідної частини, ефективного розподілу і перерозподілу бюджетних коштів. Чимало було питань комунального і регламентного характеру, земельних, а ще тих, що стосуються діяльності правоохоронних органів, архітектури та містобудування.

– А що найбільше засмучувало Вас ­протягом минулого року у діяльності ­районної ради?

Я вже сказав про те, що районна рада працювала і продовжує працювати стабільно і плідно. Наші депутати намагаються реагувати на будь-які негативні прояви сьогодення, тому майже на кожному сесійному засіданні вони обговорюють і затверджують звернення до різних вищих інстанцій щодо проблемних питань. У 2017 році було направлено вісім таких звернень і запитів, чотири з яких я ініціював особисто. Так от, засмучувало те, що часто до нас не прислухалися і питання “зависали” невирішеними. А звернення і запити, повірте, були дуже серйозні. Приміром, одне із них стосувалося порушення земельного законодавства представниками Держ­геокадастру. Підтримали депутати й запит щодо скасування постанови Кабміну України про удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними. На підтримку праців­ників нашого лісгоспу ми ухвалили звернення щодо реформування системи управління лісовим господарством. Частина звернень спрацьовують, повертаючись з позитивним результатом. Як, наприклад, те, що стосувалося недопущення об’єднання міськрайонних судів: Кабміном затверджений і вже функці­онує Фастівський окружний суд.

Минулого року структура апарату ­районної ради зазнала певних змін. Яких саме?

Для того, щоб посилити увагу до питань управління комунальною власністю району, у виконавчому апараті ради було створено відділ із управління комунальною власністю, який сьогодні активно працює над впорядкуванням мережі майна спільної власності ­територіальних громад сіл і селищ району, покращенням фінансово-господарського стану та матеріального забезпечення комунальних підприємств і закладів району. Ухвалено рішення про ліквідацію комунальної установи “Трудовий архів Фастівського району” та “Інформаційно-аналітичного центру”. До речі, колишнім працівникам підприємств і установ Фастівщини хвилюватися не варто: документи з трудового архіву передано на зберігання до архівного сектору райдержадміністрації.

На сесії Ви звітували про надання допомоги учасникам АТО і їхнім сім’ям. Цікаво було б знати про це і нашим читачам.

– Скажу так: робота у цьому напрямку не припинялася жодного дня. Як і в попередні роки, організовувався збір продуктів харчування, одягу, засобів гігієни і доставка зібраного в зону АТО. Крім цього, делегація від ­Фастівської районної ради у складі заступника голови райради Володимира Куценка і ­депутата Валерія Єременка доставила гуманітарну допомогу в Калинівку Вінницької області, жителі якої постраждали від вибухів на артилерійських складах. За участь у цій благодійній справі та інших соціально спрямованих проектах і заходах я хочу висловити вдячність усім  добрим людям Фастівщини, а особливо Герою України, директору ПСП “Агрофірма “Світанок” Тетяні Засусі, народному депутату України Руслану Сольвару, депутату Київської облради Олександру ­Волинцю, підприємцю і меценату Віктору ­М’ялику, директору ДП “Фастівське лісове господарство” Олегу Чемерському, голові спілки сільгосппідприємств району Ларисі Майсак і керівникам агропідприємств.

 – Рік, про який Ви звітували минулої п’ятниці на сесії райради, був багато у чому результативним, але й не обійшовся без проблем. А яким, на Ваш погляд, буде рік нинішній? Чи зможете Ви, ­звітуючи про діяльність райради наступного року, сказати: “У 2018-му ми вирішили всі проблеми району”?

– Навряд чи. Проблеми завжди були і, ­певно ж, будуть. Власне, вони рельєфно ­вимальовуються вже сьогодні. Ми повинні домагатися якості пасажирських перевезень і контролю за вартістю проїзду, дотримання місцевими перевізниками умов договорів. Залишається проблемою й поганий стан ­наших доріг. Треба й далі дбати про будів­ництво і реконструкцію дитсадків та інших соціальних об’єктів і благоустрій наших сіл і селищ. Серйозним і актуальним завданням для нас є залучення до району інвестицій.

Вважаю, ще більше зусиль доведеться ­докладати й до вирішення проблем загальноукраїнського рівня, продовжуючи йти ­дорогою медичного, освітнього і децентралі­заційного реформування.

Розмову вела Зоя ЗІНОВ’ЄВА