Актульні новини Фастова і Фастівського району

Уродженцю Фастова, Почесному громадянину міста Іллі Ємцю присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2017 року

 Ілля Ємець – людина, яка поєднала в собі хист хірурга й управлінця, знає ціну талантові, сполученому з любов’ю до праці.

Першим на пострадян­ських теренах Ілля Миколайович успішно прооперував новонародженого із серцевою вадою. Потім зініціював створення відділення кардіології та кардіо­хірургії, яке 15 років тому переросло в Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії.

За цей час він зібрав колектив, за­вдяки роботі якого рівень надання допомоги в центрі зрівнявся зі світовим: післяопераційна летальність становить 1,2 відсотка (близько 2,1 процента – в США та 2,5 – в ЄС). За п’ятнадцять років в його клініці проліковано більше 15-ти тисяч пацієнтів із вродженими й набутими вадами серця, обстежено більше 100 тисяч.

Відповідно до Указу Президента України 19 травня 2018 року докторові медичних наук, директорові державної установи “Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України” Іллі Ємцю за роботу “Хірургічне лікування патології грудної аорти” присуджено Державну премію України. Щиро вітаємо нашого земляка. Пишаємось тим, що серед фастівчан є такі талановиті люди!

Інф. міськради