Актульні новини Фастова і Фастівського району

Бюджетні зміни

40 мільйонів гривень субвенції, виділеної 27 квітня Фастову з обласного бюджету, буде використано на реконструкцію площі Соборної і капітального ремонту

міського Палацу культури. Оскільки це менше, ніж потрібно для реалізації проектів, до тих 12,9 мільйона гривень, які передбачені для Соборної, на сесії міськ­ради, що відбулася 3 травня, додано 2 мільйони 426,4 тисячі гривень міських, закладених у бюджеті Фастова раніше (за ці гроші буде придбано скульптуру і барельєф), а до 27,1 мільйона, що їх нам виділила облрада на реконструкцію Палацу, приплюсовано наших 2,9. мільйона.

Надано Фастову й дотацію на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони ­здоров’я – 4 мільйони 14 тисяч гривень. 2 мільйони 187,4 тисячі гривень піде на ­оплату комунальних послуг та енергоносіїв міською лікарнею (так передбачено порядком використання цієї дотації). А решта 1 мільйон 826,6 тисячі – для освіти. Але знову ж таки згідно з порядком використання дотаційних коштів спрямувати їх можна лише на загальноосвітні школи, ­реабілітаційний центр і вечірню школу – на всі видатки, окрім заробітної плати педагогічних працівників. Тому на сесії міськрад прийнято рішення використати ці гроші на зарплатню технічних працівників, харчування у пришкільних таборах, які мають запрацювати з початком літніх канікул, а також на придбання обладнання, матеріалів та інвентарю.

З міського до районного бюджету вчергове передано частину медичної субвенції на надання первинної медичної допомоги. Цього разу – 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Також на сесії міськради при внесенні змін до цьогорічного міського бюджету додано грошей на поточний ремонт доріг. 1 мільйон 200 тисяч гривень піде на власне ремонт і 50 тисяч – на фарбу для ­нанесення вуличної розмітки.

Додатковий мільйон гривень виділено з міського бюджету для реалізації ком­плексної програми “Турбота”. До неї на сесії внесено зміни: передбачено надання одноразової матеріальної допомоги тим, хто укладатиме контракт для проходження військової служби в Збройних силах України. Розмір цієї матеріальної допомоги буде визначено на найближчому засіданні міськвиконкому.

І ще про два прикметні бюджетні рішення міськради: виділено 100 тисяч гривень для підтримки футбольних команд “Арсенал” і “Динамо-Фастів”, які беруть участь у цьогорічній обласній першості, і 58 тисяч – для відпочинку вихованців ДЮСШ, про що клопотав заслужений тренер України з баскетболу Вілій Тарнопольський.

Проект рішення про бюджетні зміни передбачав чимало так званих внутрішніх “перестановок”. Серед тих, які можуть бути цікавими багатьом фастівчанам, – зміна призначення 360-ти тисяч, які раніше ­за­кладалися на виготовлення проектно-кошторисної документації на термомо­дернізацію будинків комунальної форми власності на вулиці Соборній. Були сподівання, що кошти на самі роботи буде виді­лено з обласного чи державного бюджету, але оскільки вже зрозуміло, що потрібних для цього 8-ми мільйонів гривень ми звідти не отримаємо, бо ці об’єкти не були включені до обласної програми капітального ­будівництва, то й виготовляти ПКД, щоб просто мати цю документацію, недоцільно. Тож вирішено використати ці 360 тисяч на ремонт і фарбування фасадів.

“Перемога” й далі розповідатиме про ­наступні зміни в цьогорічному міському бюджеті. Бо вони точно будуть.

Людмила Урлапова