Актульні новини Фастова і Фастівського району

Нотатки із сесії районної ради

І чим не вгодили обласній владі?

Напередодні сесійного засідання районної ради, що відбулося 27 квітня,депутат Київ­ської обласної ради Олександр Волинець і ­депутат Фастівської райради Сергій Барановський

зробили аналіз фінансування з обласного бюджету заходів трьох важливих програм: “Будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів інфраструктури на 2017-2018 рр.”, “Енергозбереження (енергоефективність) на 2017-2020 рр.” та “Питна вода Київщини на 2017-2020 рр.”. Результат цього аналізу вражаючий: на одного мешканця Фастівського району на виконання цих програм з обласного бюджету виділено лише 51 гривню (це ­кошти на реконструкцію очисних споруд у Боровій), на одного мешканця Фастова – взагалі жодної копійки, в той час як на потреби одного жителя Бородянського району – 1413 гривень, Обухівського – 2422, а Ржищева – 2775. Чому ж така нерівномірність? Люди там живуть кращі? Чи, можливо, всі проблеми у Фастові і Фастівському районі вирішено? А може, ­обласна влада якось зверхньо ставиться до нашого регіону, вважаючи, що ми самі спроможні вирішувати свої проблеми? Адже ­жодної із численних пропозицій, зокрема ­райдержадміністрації і районної ради, на ­ви­рішення цих проблем у цьогорічному об­ласному бюджеті не враховано! Виходить так, що 80 відсотків фінансування розподілено лише на чотири виборчі округи Київщини.

З огляду на таку ситуацію депутати районної ради звернулися до голови обласної ради Ганни Старикової і голови облдержадміні­страції Олександра Горгана з проханням розблокувати і здійснити фінансування заходів чинних обласних програм. У зверненні йдеться й про необхідність внесення змін і включення до заходів відповідної обласної програми надані райдержадміністрацією і районною ­радою пропозиції щодо капітального будівництва, реконструкції об’єктів соціальної сфери та доріг Фастівського району.

У цьому ж зверненні депутати Фастівської районної ради порушують питання не тільки щодо забезпечення реалізації необхідних ­інфраструктурних проектів, а й щодо програм адресної підтримки соціально незахищених верств населення, пенсіонерів, працівників закладів освіти та охорони здоров’я у Київській області. Вони запропонували роз­робити обласну програму, яка б передбачала фінансову підтримку цих категорій населення Київщини.

Варто додати, що ініціаторами цього звернення стали депутати райради Сергій Барановський, Валерій Єременко і Олег Коломієць.

 

Вже й електричка стає розкішшю?

Втім, знак запитання можна зняти, бо через недостатню кількість електропоїздів на ділянці Київ-Фастів їх наповненість сягає 200-250 відсотків. Електричками цього напряму користуються не тільки фастівчани, але й мешканці Фастівського, Васильківського і Києво-Святошинського районів. Давно вже не дивиною стало, що пасажири всі півтори години від ­Фастова до Києва стоять, і то ще добре, якщо у вагоні, а то буває, що й у тамбурі. І кому ­болить, що попереду у тебе робоча зміна і ти повинен бути “у формі”? Можна, звичайно, ­добиратися на роботу до столиці й на мар­шрутці, але вартість проїзду на ній втричі, а то й вчетверо більша, ніж в електричці.

Після того, як було відмінено курсування найбільш популярного у фастівчан прискореного приміського електропоїзда з відправленням із Фастова о 7-ій годині 15 хвилин, загроза спізнитися на роботу або навчання у них явно збільшилася. Щоправда, залишилася поки що у розкладі електричка Біла Церква-Київ, яка відправляється з Фастова о 7-ій ранку, але вона приходить на фастівський вокзал майже завжди вщерть заповненою.

На сесії районної ради депутат Сергій Барановський озвучив звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, міністра інфраструктури і в.о. голови правління ПАТ “Укрзалізниця”, підготовлене разом із колегами Едуардом Мондзелевським і Олександром Черняком, а також депутатами міської ради Ігорем Кириченком, Іваном Неживим і Геннадієм Яковюком. У зверненні наголошується на необхідності відновлення курсування прискореного приміського електропоїзда Фастів-Київ із прибуттям до столиці в часовому проміжку 8.00-8.30. Також депутати обох рад наполягають на більш рівномірному розподілі відправлення електричок з Києва до Фастова у вечірні години. Районна рада одностайно підтримали це звернення. І якщо воно буде почуте ­адресатами, а головне – якщо викладені у ньому прохання будуть реалізовані, наші депутати отримають непоганий бонус довіри і вдячності мешканців міста й району.

 

Монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті – реалії чи примара?

Це питання вже порушувалося на сторінках “Перемоги”. У березні цього року постановою Кабміну України передбачено надання з 1 червня пільг з оплати проїзду всіма видами ­тран­спорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах у ­готівковій формі. Але у цій новації є одне серйозне “але”: монетизація має здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів, якщо районні та міські ради ухвалять відповідні рішення.

1 червня – не за горами, і влада на місцях хапається за голову, як виконати вимоги цієї постанови? Буквально днями Львівська міська рада ухвалила рішення про надання кожному львівському пільговику на проїзд у громадському транспорті щомісячно 132 гривні. А що ж на Фастівщині, де під норми березневої постанови Кабміну підпадає 1915 пільговиків? Якщо виконувати соціальні нормативні норми (мінімум – 30 поїздок: 22 – в межах району і 8 – в межах області), то орієнтовно з районного бюджету щорічно доведеться відмінусувати майже 14 мільйонів гривень. Такі гроші є у районі? Зважаючи на заборгованість минулих років за перевезення автомобільним транспортом у сумі більше 141 тисячі гривень і залізницею у сумі більше 1 мільйона 300 тисяч гривень, у дотаційному на понад 70 відсотків районі ­таких грошей немає.

Тож, констатуючи вищевикладені факти, ­голова районної ради Геннадій Сиваненко заявив на сесійному засіданні, що депутати райради надіслали звернення Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, міністру соці­альної політики Андрію Реві, голові облдерж­адміністрації Олександру Горгану, народному депутату України Руслану Сольвару і депутату Київської обласної ради Олександру ­Волинцю. Оскільки пільги на проїзд були ­задекларовані державою, вони просять у зверненні сприяти врегулюванню нормативно-правових актів України та отриманню субвенції з державного бюджету на монетизацію пільг за проїзд у громадському транспорті.

 

Чи будемо нарешті з дорогами?

Знайшов підтримку районної ради і запит її депутата, заступника голови райради ­Володимира Куценка щодо виділення коштів на капітальний та поточний ремонт семи автодоріг загального користування і чотирьох державних автомобільних доріг регіонального і територіального значення у Фастівському районі. У своєму виступі ­Володимир Куценко акцентував, що з 1 січня цього року до сфери управління ­автомобільних доріг Київської облдерж­адміністрації передано 156 кілометрів доріг загального користування Фастівського ­району, більшість з яких перебувають у вкрай незадовільному стані. Навряд чи ­варто наголошувати, що це викликає ­великі нарікання у жителів Фастівщини, ­працівників екстреної та невідкладної ме­дичної допомоги, МЧС і правоохоронних органів, які не в змозі своєчасно потрапити до хворого чи на місце події.

Крім цього, погані дороги є серйозною причиною для зменшення інвестиційної привабливості району і перешкодою розвитку підприємництва.

Хоча минулого року на Фастівщині й було здійснено поточний ремонт багатьох доріг, але вони, на жаль, швидко руйнуються – і через порушення транзитними транспортними засобами допустимих норм ваги вантажу, і через низьку якість ремонтних робіт. Районна рада і райдерж­адміністрація неодноразово зверталися до ­керівництва Укртрансбезпеки щодо забезпечення роботи в районі пунктів габаритно-вагового контролю, але практичної допомоги у вирішенні цього проблемного питання так і не отримала.

У зверненні депутатів Фастівської ради також, окрім прохання про виділення грошей на ремонт доріг, йдеться про доцільність делегування функцій замовника цих робіт безпосередньо ­райдержадміністрації, що унеможливить корупційну складову у розподілі та використанні коштів Державного дорожнього фонду.

 

Поштові відділення працюватимуть у всіх селах. Принаймні –  до кінця року

На сесії районної ради у лютому цього року депутати райради підтримали депутатський запит Володимира Куценка щодо недопущення закриття відділень ПАТ “Укрпошта” у населених пунктах Фастівського району. Відповіді надійшли з різних інстанцій, і най­предметнішими з них є ті, що їх отримано з “Укрпошти” і Міністерства інфраструктури. У них йдеться про те, що “…питання про за­криття відділень “Укрпошти” у 2018 році не розглядалося”. Отже, за словами заступника голови районної ради, є сподівання на те, що жодне із поштових відділень на Фастівщині не буде закрито.

Матеріал підготувала Зоя ЗІНОВ’ЄВА