Актульні новини Фастова і Фастівського району

Олександр ВОЛИНЕЦЬ. Про позачергову сесію Київської обласної ради та її результати

Минулого тижня, а саме 27 квітня, відбулася позачергова сесія Київської обласної ради. Серед більш як ста питань порядку денного було кілька

надзвичайно важливих для Фастівщини. У першу чергу – це затвердження програм розвитку інфраструктури Київщини. Про результати прийнятих рішень та їх наслідки для міста й району ми вирішили оперативно поцікавитися у представника ­Фастівщини в обласній раді Олександра Волинця (фракція ВО “Батьківщина”).

– Олександре Леонідовичу, то з якими новинами Ви повернулися на Фастівщину після позачергової сесії облради?

– Двояке відчуття залишилося після цієї сесії. По-перше, позитивом є те, що сесія відбулася. Адже з початку року більше двох мільярдів гривень, що були ­закумульовані на рахунках в обласному бюджеті, чекали перерозподілу. Обласна державна адміністрація після кількох доопрацювань внесла проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2018 рік разом із пропозиціями щодо фінансування обласних цільових програм. Найбільше фінансування планувалося на три програми, які передбачають розвиток соціальної, ­дорожньої та житлово-комунальної інфраструктури ра­йонів і міст Київщини (“Будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів інфраструк­тури на 2017-2018 рр.”, “Енерго­збереження (енергоефективність) на 2017-2020 рр.”, “Питна вода Київщини на 2017-2020 рр.”). Загалом на цей напрямок планувалося виділити близько п’ятиста мільйонів гривень (за результатами сесії ця цифра зросла до ­шестиста п’ятдесяти мільйонів).

Ви не уявляєте мого обурення, коли за кілька днів до сесії я ознайомився з проектами вищезазначених програм, які підготувала Київська обласна державна адміністрація. Знаючи, що влада району і міста подавали до облдержадміністрації пропозиції з переліками об’єктів для реалізації в цьому році, я сподівався побачити їх у цих проектах. А результат… жодного об’єкта з міста Фастова і лише один об’єкт із Фастівського району з кошторисною вартістю трохи більше трьохсот ­тисяч гривень. І це при такому обсязі фінансування цих програм, передбаченому змінами до обласного бюджету!

Мені надзвичайно прикро, що в результаті ні район, ні місто не отримали коштів для будівництва шкіл, дитячих садочків, доріг та інших об’єктів інфраструктури у 2018 році. Прикро, що в силу незрозумілих для мене на той момент обставин не вдалося переконати розробників цих програм і профільну ­комісію.

– Мабуть, цим і викликане було ваше бажання виступити на сесіях міської і ­районної рад?

– Звичайно! Цими виступами я мав на меті поінформувати депутатський корпус і громадськість міста й району про цю ситуацію і закликати разом, об’єднавши зусилля, звернутися до обласної влади, щоб вона почула і відреагувала на потреби громад Фастівщини.

– Але все ж для Фастова кошти було ­виділено…

– Так. І як мешканець Фастова я вітаю міську громаду з виділенням субвенції з обласного бюджету для підготовки до заходів, пов’язаних з відзначенням сторіччя Злуки УНР і ЗУНР.

Ці кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт міського Палацу культури та ­реконструкцію центральної площі міста. ­Визнаю злагоджену роботу міського голови та бюджетної комісії обласної ради в цьому напрямку.

Проте, що стосується фінансування інфраструктурних програм, то все лишилось як було…

– Що це означає?

– Це означає, що цього року в районі та місті (поки що, за результатами цієї сесії) за кошти обласного бюджету не будуватимуться дитсадки, школи, не ремонтуватися медичні заклади, дороги.

– Але ж мешканці Фастова й району сплачують податки, які в тому числі йдуть до обласного бюджету?

– Приблизно таке ж запитання я задав голові обласної державної адміністрації Олександру Горгану. Чи справедливим він вважає такий розподіл коштів платників податків? Чому на добудову шкіл у Вишневому і Бородянському районі виділяються десятки мільйонів гривень, а у Фастові школи № 12 і № 5 просто знищуються. До речі, у цьому контексті мене підтримала голова бюджетної комісії облради Ольга Бабій.

Адекватної та вичерпної відповіді від ­голови облдержадміністрації я не отримав.

У 2016-2017 роках громада Фастівського району сплатила більше п’ятнадцяти мільйонів гривень податків до обласного бюджету, місто Фастів – у рази більше. Виникає логічне запитання: чому ми повинні дотувати інші, багатші райони й міста області, де за обласні кошти будуються, наприклад, пішохідні доріжки, парки чи зони відпочинку?

Чому громади Скригалівки, Малополовецького та Яхнів цього року мають залишитися без дитсадків, чому й надалі має протікати дах у Малополовецькій амбулаторії, чому не буде завершено ремонт у Волицькому будинку культури, чому й надалі мешканці Томашівки, Оленівки, Малополовецького, Фастівця мають їздити розбитими дорогами?

Запитання є. Відповіді від влади немає.

– А з чим Ви пов’язуєте таке упереджене ставлення обласної виконавчої влади до Фастівщини? От у районі знову немає голови адміністрації…

– Думаю, краще запитати про це безпосередньо в обласної виконавчої влади. Проте не виключаю, що ця ситуація, певною мірою, є наслідком розбалансованості в роботі райдержадміністрації, яка спричинена президентською кадровою політикою у Фастівському районі. Три голови адміністрації за чотири роки, два з яких пропрацювали менше року, причому всі не місцеві! Звичайно, це залишає відбиток на ставленні обласного керівництва до нашого району.

– Що будете робити далі?

– Боротися. Переконувати. Доводити свою правоту. Того ж дня, коли проходила сесія Київської облради, відбулося сесійне засідання Фастівської районної ради, яка за ініціативи мого колеги, голови фракції ВО “Батьківщина” Сергія Барановського підтримала звернення до Київської облдержадміністрації про включення до обласних програм та реалізацію у 2018 році со­ціальних та інфраструктурних проектів на Фастівщині.

Вже найближчим часом направлю аналогічне звернення голові Київської ОДА Горгану щодо внесення змін до цих програм у частині включення проектів з міста та району для фінансування та реалізації їх у поточному році.

Продовжуємо працювати! 

Бо для когось Фастівщина округ, а для нас – Батьківщина!

Розмову вела Зоряна ЯНУШЕВСЬКА

 

АНАЛІЗ фінансування з обласного бюджету Київської області заходів програм:

“Будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів інфраструктури (включно з проектами регіонального розвитку) на 2017-2018 рр.”;

“Енергозбереження (енергоефективність ) на 2017-2020 рр.”;

“Питна вода Київщини на 2017-2020 рр.”