Актульні новини Фастова і Фастівського району

“Рефи” залишають перехідний кубок назавжди

У далекому 2009 році за ініціативи щойно створеної громадської організації “Фастів­ська міська федерація футболу”, яку очолив Анатолій Михайлюк

, підтриманої міськра­йонною газетою “Перемога” під керівниц­твом Віктора Урлапова, 9 травня відбувся перший ветеранський турнір, присвячений Дню Перемоги. У ньому тріумфувала команда “Ветеран”. Наступного року вона вдруге заволоділа трофеєм. У 2011-2013 роках естафету у “Ветерана” перехопив “Рефрижератор”, який перемагав три роки поспіль. У 2014 році виконком ФМФФ ­за­провадив перехідний Кубок переможця турніру, який першими підняли над головою ветерани “Преміума”, а наступного року – “Газпрому”. Потім знову настало дворіччя “рефів”.

Цьогоріч 9 травня на стадіоні “Рефрижератор” пройшов ювілейний 10-ий традиційний турнір з міні-футболу серед ветеранів, присвячений Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Більше ста футболістів віком за тридцять п’ять років у складі дев’яти команд, розділених волею жереба на три групи, змагалися за перехідний Кубок переможця змагань. Згідно з Положенням про турнір до півфіналів потрапляли ­переможці груп та найкраща друга команда.

“Сліпий” жереб звів у групу “А” усіх чинних тріумфаторів турніру “Рефрижератор” (5 разів), “Ветеран” (2) і “Преміум-ТМ” (1). Футболісти останнього голів не забивали і поступилися більш досвідченим в обох ­поєдинках відповідно 0:2 і 0:1. Єдиний гол ­Руслана Бурдейного приніс перемогу найбільш титулованій команді (1:0), а з нею і перше місце в групі “А”.

У групі “В” сильнішим виявилося “Динамо”, яке здолало потужний “Фенікс” (1:0) та “Енергію” (3:0). В очному двобої “Фенікс” спромігся забити чотири голи дідівщанцям, стати ­най­кращою другою командою та вийти до півфіналу.

Група “С” делегувала у стадію плей-офф команду “Олімп”, яка переграла “Гулівуд” (1:0) і “Живчик” (2:0). В очному двобої футболісти Великих Гуляків також мінімально поступилися “Живчику” (0:1).

У першому півфіналі динамівці переграли знесилених “олімпівців” (2:0), які не мали достойної лави запасних. А “рефи” стадію півфіналу вже традиційно, як і минулого року, подолали лише у серії післяматчевих пенальті. “Фенікс” під проводом мудрого Василя Гапона виконав установку на матч, не дозволив нападникам залізничників вразити власні ворота (0:0) і вирішення питання про фіналіста перевів у “лотерею”. Але йому ж у ній і не пощастило: Віктор Негода пробив вище воріт, а потужний постріл Василя Шевчука намертво зафіксував голкіпер “Рефрижератора” Едуард Михайлюк.

А далі все просто і легко … Фінал 2017 року … “Рефрижератор” – “Енергія” 4:0. Фінал 2018 року: “Рефрижератор” – “Динамо” 3:0. Герої матчу: Олег Федорко, Андрій ­Дацюк і Дмитро Бордіженко, які влучними пострілами схилили шальки терезів на користь залізничників, та Едуард Михайлюк, який залишив власні ворота сухими протягом усього турніру, навіть у серії пенальті. Третьою стала команда “Фенікс”.

Таким чином, “Рефрижератор” у складі ­Сергія Бургела, Дмитра Бордіженка, Руслана Бурдейного, Андрія Дацюка, Вадима Загляди, Євгена Ільїна, Миколи і Леоніда Крижанівських, Віталія та Андрія Ліпських, Костянтина Марченка, Едуарда Михайлюка, Олександра і Миколи Пащенків, Олега Федорка і Антона Шевченка втретє поспіль і вшосте загалом вибороли назавжди перехідний Кубок переможця турніру й отримали передплату на друге півріччя від інформаційного спонсора змагань Фастівської міськрайонної газети “Перемога”. Усі команди-призери нагороджені дипломами ФМФФ. ­Визнані найкращими у своїх командах Олег ­Федорко (“Рефрижератор”), Олександр Брусенко (“Ветеран”), Сергій Хіхлушко (“Гулівуд”), Сергій Крейман (“Енергія”), Володимир Кравченко (“Живчик”), Олег Ткачук (“Олімп”), Артур Толмачов (“Преміум-ТМ”) і Анатолій Бондаренко (“Динамо”) отримали цінні призи від організаторів змагань. Найращий бомбардир турніру динамівець Ігор Ліпський, автор найкращого голу Андрій Ліпський, найкращий гравець ­турніру Едуард Михайлюк, найстарші гравці ­Михайло Грицаєнко (1953 р.н.), Василь Гапон (1955 р.н.), Віктор Тарасюк (1956 р.н.), Олексій Цвібель (1957 р.н.), Віктор Куріленко, Юрій ­Свиридович і Віталій Ліпський (усі 1961 р.н.) нагороджені цінними подарунками від спонсорів змагань – магазинів “Бульбашка” і “НІКА”. Та найбільш неочікуване задоволення команди-призери і найстарші футболісти отримали від подарунків і грошових призів, які вже третій рік поспіль ініціативно встановлює мешканець села Великі Гуляки Анатолій Голуб. Фастів­ська міська федерація футболу вдячна всім учасникам змагань, уболівальникам, які відвідали турнір, інформаційному спонсору Фастівській міськрайонній газеті “Перемога” (головний редактор Віктор Урлапов), Вадиму Булавенку і Сергію Кривенку (власникам ­магазинів “Бульбашка” і “НІКА”), Анатолію ­Голубу за надану допомогу, арбітрам Максиму­ Бляшуку і Віктору Тарасюку, медпрацівнику Юрію Бережному.

Юрій Гутевич, голова Фастівської міської федерації футболу