Актульні новини Фастова і Фастівського району

До вас їде екомобіль

До вас їде екомобіль

Голова КОДА Олександр Горган презентував першу в Україні екологічну лабораторію на ­колесах, яка вимірюватиме рівень радіації, забрудненість повітря і води в Київській області. У презентації також взяли участь перший заступник голови КОДА Андрій ­Анісімов, директор департаменту екології та природних ресурсів Вікторія Киреєва.

14 червня на площі біля КОДА увагу привертало незвичайне авто: VOLKSWAGEN CRAFTER 2017 року випуску. Його із цікавістю вивчали журналісти.

– Це і є мобільна екологічна ла­бораторія, оснащена сучасними ­приладами для вимірювання більш ніж 17 показників забрудненості ­довкілля, – посвятила у курс справи Вікторія Киреєва. – Віднині зможемо швидко реагувати на скарги громадян та екологічні порушення.

– Сьогодні на Київщині відбу­вається безпрецедентна подія, – звернувся до присутніх очільник столичної області Олександр Горган. – Уперше в Україні починає діяти мобільна екологічна лабораторія, результати досліджень якої матимуть правові наслідки. Минулого року ми запланували не просто придбати, а повністю укомплектувати приладами цю автолабораторію. Завдяки співпраці КОДА та Київ­ської облради, депутати якої підтримали пропозицію адміністрації придбати такий мобільний комплекс, нам усе вдалося. Київщина має колосальний рекреаційний потенціал. Але часто він перекреслюється нахабним ставлення до довкілля з боку окремих підприємців або осіб, які засмічують навколишнє середовище. Віднині стан справ змінюється кардинально: на дорогах Київщини люди бачитимуть цей автомобіль, який стане жахом для тих, хто шкодить дов­кіллю Київщини. Починає працювати жор­сткий контроль, що змусить порушників платити штрафи, приводити у відповідність до норм шкідливі викиди підприємств. Також зростатимуть екоподатки, що їх сплачують підприємці в бюджети населених пунктів, де вони розгортають своє виробництво.

Київська обласна рада виділила на придбання мобільної еколабораторії 4,5 мільйона грн. За рахунок проведення процедури публічних закупівель у ­системі ProZorro економія склала 800 тисяч гривень. Тобто ціна зменшилася до 3,7 мільйона.

– Хочу подякувати КОДА в особі Олексан­-дра Горгана, Київ­ській облраді та всім депутатам за підтримку наших ідей, – за­значила Вікторія Киреєва. – Можна сказати, що система моніторингу довкілля на Київщині працює на повну потужність: є сайт, діють чотири мобільні пункти спостереження (ще дев’ять встановимо до кінця цього року), запрацювала екологічна мо­більна лабораторія. Кожна людина зможе зайти на сайт “Solidinfo.ua” і спостерігати за станом довкілля в тій чи іншій місцевості.

– Чи вистачить однієї еколабораторії на всю Київщину? Вистачить для того, щоб нагнати страху, виписати перші великі штрафи порушникам (від десяти тисяч до двох мільйонів гривень). Звісно, одного авто недостатньо. В ідеалі в Київській області таких мо­більних еколабораторій повинно ­працювати щонайменше чотири. Але треба з чогось починати, – сказав очільник області.

Олександр Горган пообіцяв журналістам, що найближчим часом еколабораторія на колесах у тестовому ­режимі відвідає Рокитнянський район і дослідить забрудненість тамтеш­нього кар’єру, на що скаржаться місцеві жителі. А надалі складатимуть графіки таких виїздів.

– Мене переповнює радість, бо у нас з’явився потужний інструмент, який допоможе робити Київщину ­чистішою, а життя людей довшим, щасливішим, – підбив підсумок події голова облдержадміністрації.

Прес-служба Київської ­обласної державної адміністрації