Актульні новини Фастова і Фастівського району

До моря – далеко, а Унава – поруч!

Любите відпочивати біля води? І не просто відпочивати, а й купатися? Тоді прямуйте до Унави. Бо море, як би ви до нього не хотіли, – то ненадовго і далеко

, а річка – поруч. І принаймні у двох місцях – в акваторіях першого й другого пляжів – вона цілком безпечна для купання. Як розповів ще минулого вівторка на апаратній нараді в міськвиконкомі виконуючий обов’язки начальника комбінату комунальних підприємств ­Ва­-лерій Сидоренко, водолази, яких зазвичай запрошують до міста незадовго до початку купального сезону, ретельно обстежили дно і зробили втішний висновок: там усе нормально. А вже цього понеділка про так само втішний висновок повідомила завідувачка відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Фастів­ського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ “Київський ОЛЦ МОЗ України” Тетяна Скорубська: за мікробіо­логічними показниками унавська вода відповідає вимогам стандарту. Отже, купатися можна.

А для того, щоб можна було зручно відпочивати біля річки до і після купання, працівники комбінату комунальних підприємств пофарбували лавки й кабінки для переодягання, впорядкували туалети, викосили траву, завезли пісок, встановили інформаційні таблички.

От якби ще й усі відпочивальники були людьми культурними… Але такого висновку, на жаль, зробити не можна ніяк. Праців­никам ККП за останні два тижні довелося двічі лагодити комунальне майно, зіпсоване “особливо­ активними” у відпочинку фастів­чанами.

До речі. Якщо впродовж літа море вам точно “не світить”, а без плавання ви свого відпочинку не уявляєте і унавський варіант для вас найприйнятніший,  не втрачайте жодного дня. Бо хто його знає, наскільки довго у нашій річці можна буде безпечно купатися. Наприклад, минулого року вже наприкінці червня при черговому дослідженні води виявилося, що вона не відповідає встановленим нормам, і тоді Фастівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень рекомендував встановити на пляжі таблички із написом “Купатися заборонено”. Із теперішньою травневою й червневою спекою і закуширеністю Унави, що заважає її природному очищенню, може й зараз статися так само. Тому не зволікайте!

Вл. інф.