Актульні новини Фастова і Фастівського району

Другий і … не останній

9 червня на майданчику зі штучним по­криттям Центру Святого Мартіна у рамках святкування Дня захисту дітей, організованого католицькою парафією Воздвиження Святого Хреста для мешканців міста, відбувся ІІ бліц-турнір з футболу серед дітей 1-2, 3-4, 5-6 класів. Спільними зусиллями громадських організацій “Фастівська міська федерація футболу” і “Центр Святого Мартіна”, управління освіти та відділу з питань фізичної культури і спорту виконавчого комітету Фастівської міської ради проведено справжнє футбольне свято для дітвори.

Скільки команд-учасників змагань і футболістів, скільки уболівальників на майданчику побувало вперше! Навіть значно більше, ніж на фінальних поєдинках міської першості з міні-футболу. Близько двох сотень дітлахів вийшли на майданчик у складі 25-ти команд (у дебютному турнірі було 17). Були тут і юні аматори, які тільки починають грати на рівні дворових і вуличних команд, і вже досвідчені “профі”, які беруть участь у змаганнях Дитячо-юнацької ­футбольної ліги Київської області у складі фастівських “Динамо” і “ДЮСШ-Колос”.

Серед наймолод­-ших тріумфували вихованці Лідії Буженік і Фастівського НВК “ЛІТ – СЗОШ №9” Дмитро Бондарук, Дмитро Кравченко, Артем Медведєв, Віталій ­Шумило, Тимур Без­коровайний, Нікіта ­Давиденко, Микола Вінченко і Богдан Нестеренко, які здолали всіх своїх суперників із загальним рахунком 11:2. Другими стали учні ЗОШ №3, третіми – ЗОШ №2.

У віковій категорії 3-4 класів у фіналі, як і торік, зустрілися фаворити змагань команди ЗОШ №1 і НВК “ЛІТ – СЗОШ №9”. І якщо у дебютному бліц-турнірі вихованці Миколи Кривенка пропустили єдиний гол саме у фінальному поєдинку від ліцеїстів і задовольнилися другим місцем, то у нинішньому вони реваншували (1:0) і завершили змагання з різницею м’ячів 9-0. За переможців грали Станіслав ­Васильєв, Тимофій Воскобой, Назар Кудь, ­Мирослав Наливайко, Дмитро Ґудзь, Іван ­Котляр, Давид Швець. У матчі за третє місце “сталеві” нерви виявилися в учнів ЗОШ №5, які лише у серії післяматчевих штрафних ударів здолали ровесників із ЗОШ №7 (2:0, ­основний час – 0:0), у складі яких виділялася єдина дівчина на турнірі Рената Работнікова.

У змаганнях серед учнів 5-6 класів (до речі, найменш задіяних у міських змаганнях) брали участь 9 команд. Знову до вирішального матчу пробилися футболісти першої і дев’ятої шкіл. Без особливого опору обидва фіналісти долали суперників (ЗОШ №1 – із загальним рахунком 9:1, а НВК “ЛІТ – СЗОШ №9” – 13:1), але ліцеїсти зіграли на один поєдинок більше. Можливо, саме це стало причиною їхньої поразки у фіналі (0:3) від вихованців Миколи Кривенка Назара Чарупи, Дмитра Дрозда, Олексія Корчинського, Олександра Кашуби, Юліана Марцинюка, Єгора Клопота, Данила Ковальова, Назара і Артема Латків, Артема Бляшука. На третьому місці команда ЗОШ №4, яка здобула вольову розгромну перемогу (7:1) над ровесниками з десятої школи.

Усі команди-переможці нагороджені ­кубками і футбольними м’ячами, команди-призери – дипломами міської федерації футболу, гравці команд-призерів – індивідуальними грамотами відділу з питань фізичної культури та спорту виконавчого комітету Фастівської міської ради і солодощами від Центру Святого Мартіна.

Фастівська міська федерація футболу вдячна всім дітлахам, які взяли участь у змаганнях, учителям, щирим уболівальникам, емоції яких навіть перевершували емоції маленьких футболістів, організаторам і безпосереднім ­творцям величного міського свята. А наступний бліц-турнір, з огляду на значну кількість учасників, запропоновано провести у два ­етапи: кваліфікаційний (напередодні свята) і фінальний (безпосередньо у святковий день), а також залучити команди учнів 7-8 і 9-10 класів.

Юрій ГУТЕВИЧ, голова Фастівської міської федерації футболу