Актульні новини Фастова і Фастівського району

Літо = морозиво

Неможливо уявити літо без охолоджу­ючого морозива. Кожен любитель морозива в Україні з’їдає близько 3-4 кг цих ласощів за літо. Однак мало хто знає,

що насправді ми їмо під виглядом морозива. Сьогодні ми роз­повімо, як вибрати смачне морозиво, не ­зашкодивши здоров’ю.

На великих виробництвах морозиво роблять із сухого порошку і води. До складу порошку входять сухе молоко, молочні білки, підсолоджувачі, ароматизатори та харчова добавка Е466 (карбоксиметилце­люлоза), яка при перевищенні дози може ­ви­кликати розлад шлунка. При виготовленні та продажу такого морозива виробники ­отримують 350-370% чистого прибутку, оскільки собівартість його близько 2 грн.

Читайте етикетку! Заморожений сік повинен складатися із соку (із зазначенням відсотка фруктової частини) і цукру. Якщо на етикетці вказані інші складові – це ­несправжній сік, який може нашкодити здоров’ю через барвники та інші добавки.

У пломбірі вміст жиру має бути 12-25%. Якісне вершкове морозиво можна відрізнити за кольором і смаком: там не повинно бути шматочків льоду, воно не повинно швидко танути, колір повинен бути вер­шковий, а не чисто білий. Ще одна прикметна риса правильного плом­біру – хрусткий стаканчик. Якщо стаканчик не хрумтить, значить, була ­порушена технологія виробництва або зберігання морозива.

Недобросовісні виробники вершкового морозива часто замінюють молочні жири рослинними, які, як відомо, заборонені або жорстко обмежені в бага­тьох країнах. В Україні використання трансжирів заборонено тільки в продуктах харчування для дітей до 3-х років.

Виробництво пломбіру, крем-брюле та ескімо в Україні регулюється ­двома стандартами: ДСТУ 4735 (означає, що у виробництві використовувалися ­рослинні жири) і ДСТУ 4733 (містить тільки натуральні молочні жири).