Актульні новини Фастова і Фастівського району

Виростиш телятко – отримаєш компенсацію

Ті, хто любить молоко, з нетерпінням чекали весну, а потім і літо, сподіваючись, що цей продукт, як зазвичай, стане дешевшим. Не став. Навпаки – ціни на молочні продукти вже на початку літа поповзли вгору. Ну і що з того, що Міністерство охорони здоров’я стверджує, що мало українці п’ють молока: треба хоча б 380 літрів на рік, а ми ледь-ледь на 200 літрів спромоглися. Цінний для людини продукт знову здорожчав. Та й звідки йому взятися – корів що в сільгосппідприємствах, що в приватних господарствах все меншає. Крупну рогату худобу утримувати, зійшлися в думці і фермери, і приватні господарі, невигідно. На підтримку сільського господарства виступив Кабінет Міністрів України, впровадивши ще на початку лютого низку програм. Для цього було виділено понад 6 мільярдів гривень, з яких 700 мільйонів – на підтримку утримання домогосподарствами молодняка віком до 12-ти місяців. Господар, який виростить телятко саме до такого віку, може отримати від держави 2 тисячі 500 гривень.

“Перемога” зацікавилася, а як зреагували на державне стимулювання ­господарі і фермери Фастівщини? За даними Департаменту агропромислового розвитку Київської області, з Фастівського району ще не надійшло жодного документа-заявки від домогосподарств щодо отримання грошової підтримки. Разом із цим надійшли документи на отримання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, від СТОВ “Відродження”, що у Малополовецькому. Поки що за направленими у першому кварталі документами підприємство коштів не отримало.

До речі, в селах і селищах питанням державної підтримки господарів-громадян займаються сільські та селищні голови. Всі, до кого з них зверталася “Перемога”, а це Наталія Лиходько (Волиця), Олексій Андрійченко (Дорогинка), Оксана Сідько (Пилипівка) і Олена Куріленко (Великі Гуляки), ситуацією володіють достеменно і вчасно вжили заходів, аби мешканці їхніх сіл знали про цю державну програму. За їхніми словами, люди зацікавилися цією новиною і приходять порадитися щодо підготовки документів. Одне не тішить – теляток мало. В Пилипівці, як повідомила Оксана Сідько, їх лише двійко-трійко.

А на завершення повідомимо: ті, хто хоче мати більше інформації з питання державної підтримки, зокрема, які документи необхідні, який порядок ­нарахування коштів і терміни виплат, можуть зателефонувати на інформаційну гарячу лінію Мінагрополітики 0 800 502 410.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА