Актульні новини Фастова і Фастівського району

Воюємо з комарами

Спреї, лосьйони, креми. На природі це найкращі помічники, щоб захистити себе і свою сім’ю від комах. Спреї та креми не вбивають комарів

, а лише відлякують їх. Такі засоби від комах бувають синтетичі й натуральні.

Синтетичні спреї виготовляють на основі хімічних речовин. Одна з найдієвіших сполук – N, N-діетилтолуамід (ДЕТА). Ек­сперти запевняють, що ця речовина не шкідлива для здоров’я людини. Для того, щоб засіб від комарів був ефективний, ДЕТА повинен становити більше 20% від загального складу.

Природні спреї від комарів виготовляють на основі ефірних олій. Комарі дуже не люблять аромату гвоздики, меліси, герані, розмарину, м’яти та лаванди, тому краще обирати засоби від комах саме на такій основі.

Не можна наносити засоби від комарів на пошкоджену шкіру, слід уникати потрапляння спрею чи крему в очі та рот. Обов’язково треба змивати засіб від ­комах зі шкіри, коли його дія вже не ­потрібна.

Електричні фумігатори. Для того, щоб позбутися набридливих комарів удома, експерти радить використовувати фумігатори – пристрої, до складу яких входять сполуки, що вбивають комах. Якщо у квартирі закриті вікна, фумігатором можна користуватися не довше 20 хв. Якщо ж у кімнату постійно надходить свіже повітря, засіб від комарів може працювати протягом кількох годин. Фумігатори цілком безпечні для людей. Проте якщо у кімнаті є акваріум, варто відмовитися від боротьби з комарами у такий спосіб.

Власний спрей. Часто куповані ­засоби викликають алергію. Для того, щоб уникнути ускладнень, можна приготувати натуральний засіб від комарів у домашніх умовах. У 100 мл води додайте 50 крапель ефірної олії гвоздики. Для того, щоб вода та олія добре перемішалися, додайте краплю миючого засобу. Збовтайте.