Актульні новини Фастова і Фастівського району

Київщина: новини, події, факти

UVAGA.UA – інструмент взаємодії влади і суспільства

Розширену нараду, спрямовану на інтеграцію такого управлінського інструменту, як система UVAGA.UA, провів днями у ­Виш­городі голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

Як про інструмент взаємодії влади та суспільства та ефективного вирішення нагальних проблем говорив про цю інноваційну систему, виступаючи 18 червня на XIV Українському муніципальному форумі Президент України Петро Порошенко. Система UVAGA.UA – це спільний продукт Міжфракційного депутатського об’єднання “Київщина” у Верховній Раді України та облдержадміні­страції. Всі органи державної та самоврядної влади Київської області першими в Україні почали використовувати у своїй роботі цю систему як інструмент точної локалізації проблем і чіткого визначення конкретного посадовця, який відповідає за їх вирішення.

“У час, коли в Україні війна, у суспільства дуже гострий запит на справедливість, верховенство права, рівність закону, неухильне виконання Конституції України”, – наголосив губернатор Київщини.

Саме таким інструментом боротьби з корупційними схемами та неправомірними діями окремих чиновників є система UVAGA.UA. З мобільного телефону практично в один дотик кожен може повідомити про актуальну проблему і відслідковувати шляхи та ­виконавця її вирішення. Найближчим часом система запрацює по всій Україні. “Але щоб робота системи була ефективною, вона має стати частиною управлінської культури усіх посадовців регіону”, – впевнений голова Київської ОДА Олександр Горган.

 

На варті правопорядку й безпеки

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган привітав правоохоронців з Днем Національної поліції України. Згадуючи виступ Президента України Петра Порошенка під час його привітання правоохоронців на Софіївській площі, Олександр Горган ­за­значив, що поліцейські зараз є захистом законослухняних громадян. На урочис­тостях з нагоди професійного свята у місті Бровари очільник Київщини особисто подякував за службу і нагородив почесними грамотами найкращих поліцейських регіону.

“Сьогодні, у цей особливий день, коли ми вітаємо один одного, ми розуміємо, що ­поліцейський – це частина нашої великої ­родини Київської області. А з іншого боку, щоб у цій родині наші родинні справи були добрі, перед поліцією ще дуже багато ­завдань”, – сказав губернатор Київщини.

З початку реформування правоохоронних органів на території Київ­ської області впроваджено нові форми ро­боти поліції. Створено сектори реагування патрульної поліції, які покликані цілодобово забезпечувати оперативне реагування на правопорушення і проводити ком­плекс превентивних заходів. Для забезпечення публічної безпеки і порядку в місцях масового відпочинку людей запроваджено роботу велопатруля. Також для патрулювання паркових зон у Білій Церкві й території обслуговування відділу поліції зони Чорнобильської АЕС ­залучаються кінні наряди патрульної поліції. Акваторія Київського водосховища вже перебуває під пильною охороною водного наряду патрульної поліції.

Головне управління Національної поліції України в Київській області виступило ініціатором і співрозробником обласної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності у Київській ­області на 2017-2020 роки “Безпечна Київщина”, під час реалізації якої вже встановлено 180 відеокамер і кнопок швидкого ­реагування поліції на 145-ти об’єктах. Спецпризначенці Київщини отримали нові бази європейського зразка із сучасними, укомплектованими технікою кабінетами, тре­нажерною залою, кімнатами відпочинку, душовими та іншими умовами для ефективного функціонування спецпідрозділу. Полк патрульної служби поліції особливого призначення “Миротворець” ГУНП в Київській області – на варті публічної безпеки та порядку не лише Київщини, але й на сході України.

“Кожен поліцейський повинен знати, що за ним твердо стоїть державна, виконавча влада. Ми з вами – одна команда у ­забезпеченні виконання Конституції ­України,” – наголосив голова Київської ОДА Олександр Горган.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації

 

Щоб запобігти трагедіям

Впродовж останнього часу на території області зафіксовано значне збільшення кількості загиблих на воді. Тільки в червні на водних об’єктах потонули тринадцять людей. Такі невтішні факти було наведено під час робочої зустрічі, яку провів ­голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган у Богуславському районі.

Цей район було обрано не випадково, адже саме тут 29 червня загинули двоє семирічних хлопчаків. Повідомлення про їх зникнення близько 17-ї години навпроти районного Будинку культури поблизу річки Рось надійшло до оперативно-диспетчерської служби Богуславського району о 19-20. До місця виклику було направлено рятувальників 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Богуслав. На місці події за попередніми даними було встановлено, що діти, граючись біля канави з нахилом, не втримались і з’їхали по канаві з бетону в річку. Через дві години їхні тіла було виявлено і піднято з води на поверхню.

Це тільки один випадок із низки страшних ­трагедій, адже з початку року вода забрала ­життя 29-ти людей.

Тому особливу увагу керівника області було акцентовано на заходах, які необхідно провести в області для мінімізації ризиків на воді. Зокрема, головам райдержадміністрацій доручено організувати рейди в місцях масового відпочинку людей із залученням територіальних підрозділів ДСНС; провести наради з керівниками баз відпочинку і попередити їх про персональну відповідальність за безпеку на воді, а також за своєчасність та ефективність заходів із попередження нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних ­об’єктах; установити попереджувальні знаки, заборонні таблички у місцях, не пристосованих для купання, та жорсткий контроль за недопущенням людей до купання в необладнаних місцях; за кожним фактом загибелі людини на водному об’єкті проводити ретельне розслідування. Крім того, у районах, де найбільша кількість загиблих, слід розробити й ухвалити програми щодо запобігання загибелі та організації рятування людей на водних об’єктах. А керівникам підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, які мають оздоровчі заклади біля води, пропонується виконати заходи, спрямовані на дотримання безпеки людей.

ГУ ДСНС України у Київській області