Актульні новини Фастова і Фастівського району

Кожанчани вимагають кращих доріг

Для цього вони вдалися до протестної акції, на яку вийшли навіть мами з немовлятами

Дороги в Україні – вічна тема, а, певно ж, від того невдячна, якась тупа із присмаком безвихідності. Коли останнім часом голосно заговорили про нагальну необхідність капітального наведення порядку на вітчизняних дорогах, багато хто, мабуть, із полегшенням зітхнув: нарешті в Уряді з’явився хазяїн, який знає, з чого починати. А вийшло, що все значно простіше: ЗМІ заявили на весь світ, що українські дороги найгірші в Європі. Тож хочеш не хочеш, а щоб потрапити до омріяного Євросоюзу, таки треба добре прибратися вдома.

Але ж чекати, коли до ремонту доріг у твоєму місті, селі чи селищі дійде черга, люди просто втомлюються. Ось недавно у мешканців Кожанки терпець увірвався і вони перекрили дорогу державного значення Т-10-13 Фастів-Кожанка-Малополовецьке-Фурси-Володарка. А проходить вона якраз центральною вулицею селища – вулицею Шевченка – і давно вже перебуває в аварійному стані. 26 червня протягом чотирьох із половиною годин більше ста кожанчан блокували на ній проїзд пасажирського і вантажного автотранспорту, водіям якого довелося їхати в об’їзд полями. За цей час протестувальники пропустили лише кілька автомобілів, транзит яких через цю ділянку дороги був пов’язаний з екстреними чинниками.

Це не сталося якось зненацька, стихійно. Як повідомила виконуюча обов’язки селищного голови Наталія Поспішна,  селищна рада ще з 2016 року неодноразово зверталася до райдержадміністрації і райради з проханням звернути увагу на дорожню проблему. Рішення вдатися до радикального заходу було ухвалено на червневих засіданнях виконкому і селищної ради. Люди готувалися до цього протесту, про що свідчили плакати в їхніх руках на кшталт: “Нам потрібні дороги, а не напрямки”. Цілком можливо, що до такого кроку мешканців Кожанки спонукали активні дії жителів Фастівця, Малої Снітинки і фастівської Снігурівки, які свого часу теж перекривали дороги, вимагаючи їх негайного ремонту.

Під час проведення акції із кожанськими протестувальниками спілкувалися депутат Київської обласної ради Олександр Волинець, заступник голови райдержадміністрації Юрій Волков і заступник голови райради Володимир Куценко. Варто зауважити, що районна влада неодноразово зверталася до облдержадміністрації і облради стосовно незадовільного стану доріг державного значення, які проходять територією Фастівського району. Під час спілкування із кожанчанами Олександр Волинець також розповів, що і він як депутат облради протягом двох останніх років декілька разів звертався до Служби автодоріг у Київській області і Київської облдержадміністрації щодо необхід­ності невідкладного ремонту доріг у Фастівському районі, у тому числі й дороги Т-10-13. До речі, минулого року, наголосив він, було досягнуто її включення до переліку доріг, які мали б ремонтуватися за кошти так званого “митного експерименту”, але щось тоді не склалося… Обласна влада обіцяла обов’язково виконати ці роботи у 2018-му.

Учасники акції по­просили Олександра Волинця передати ке­рівникам області доручення, підписане кількома сотнями виборців Кожанки та Малополовецького, з вимогою негайного ремонту дороги, що проходить через селище. А він своєю чергою пообіцяв їм принципово контролювати ситуа­цію, зокрема активно співдіяти з керівництвом Служби автодоріг Ки­ївщини (балансоутримувачем дороги Т-10-13), яке обіцяє в максимально короткі терміни розпочати ремонтні роботи відразу після включення бюджетним комі­тетом Верховної Ради цієї дороги у спеціальний перелік дорожніх ремонтів за кошти “митного експерименту”. А ще депутат обласної ради пообіцяв зустрітися із кожанчанами через три тижні, щоб звітувати про свої дії у сприянні прискоренню ремонту дороги. Тримати ситуацію під контролем учасники акції вирішили й самі – створивши ініціативну групу у складі тринадцяти представників кожанської громади, яку очолила в.о. селищного голови Наталія Поспішна.

Наступного дня, 27 червня, було розпочато ямковий ремонт іншої дороги – дороги місцевого значення Кожанка-Яхни. Як уточнив Олександр Волинець, роботи ведуться на ділянці, яка не потребує тендерних процедур і перебуває на балансі Київської ОДА. До вівторка було відремонтовано близько кілометра дорожнього полотна, хоча повільність робіт можна пов’язати із дощовою погодою.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА