Актульні новини Фастова і Фастівського району

Міжфракційне депутатське об’єднання “Київщина” у Верховній Раді України

15 червня у Верховній Раді відбулося розширене засідання міжфракційного депутатського об’єднання “Київщина”, на якому презентовано інноваційний механізм взаємодії МДО “Київщина” та органів самоврядування Київської області для протидії системним правопорушенням (таким, як відсутність доріг, стихійні сміттєзва­лища, вирубка лісу, “кришування” питань, закриття соціальних закладів тощо). Також розглянуто законопроект “Про міські агломерації”. Участь у заході взяли народні депутати, урядовці, представники органів місцевого самоврядування і виконавчої влади Київської області.

Відкрив засідання голова МДО “Київщина”, народний депутат Ярослав Москаленко. Він наголосив, що суть презентованої програми полягає не лише у вирішені системних проблем. Вона, по-перше, спонука­тиме людей самим повідомляти про наявні проблеми, і, по-друге, допоможе вирішувати їх оперативно за рахунок взаємодії і контролю чиновників усіх рівнів.

“Незаконна господарська діяльність у зоні відчуження, вирубка лісу, видобування піску, несанкціоновані звалища, ­земельні питання, “вбиті” дороги та інші не менш важливі питання постійно порушуються людьми і перед народними депутатами, і перед правоохоронними органами. Все час­тіше від людей лунають скарги на нездат­ність правоохоронних органів запобігти правопорушенням, “кришуванню” цих питань посадовцями, тотальній корупції. ­Вважаю, що ми не повинні пускати ці питання на самоплив,” – заявив парламентарій.

“Ви самі ж зможете контролювати цен­тральні органи влади, розуміючи, чия це компетенція. І слідкувати, куди пішло звер­нення, і давати ­адекватні відповіді людям. Це і є прозо­рість. Це і є пуб­ліч­ність. Таким чином, я вважаю, ми всі разом наведемо порядок, і це буде наша спільна відповідальність,” – додав він, коментуючи корисність нововведення.

Більш детально про плюси системи локалізації проблем, тобто онлайн-платформу “Увага.ua”, присутнім розповів голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган: “Це картографічний сервіс, на якому позиціоновано практично всі відомі владі проблеми: і добування чорнозему, і вирубка лісу, і незаконні пасажирські перевезення, і перевищення шкідливих викидів підприємств. Кожному правопорушенню є детальний опис. Ми бачимо географічне ­положення, зміст, а головне, яка конкретна посадова особа відповідає за належне вико­нання. Більш того, у кожного громадянина є можливість коментувати це по­ру­шення, ділити­ся ним через соціальні мережі. Ми виходимо на новий рівень комунікації. А коли чиновник пропонує людині писати скарги згідно з формою, записуватися на прийом, висиджувати кілька годин, аби почути, що його питання взяте до уваги – це архаїчна форма спілкування”. Голова КОДА також пообіцяв незабаром проїхатися туром по Київській області, аби голови райдержадміністрацій звітували, вже ­використовуючи платформу “Увага.ua”.

В обговоренні законопроекту “Про міські агломерації” активну участь взяв віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального ­розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Він наголосив на важливих місіях децентралізації. Під час свого ви­ступу міністр наголосив, що презентована програма була б актуальна не лише для Ки­ївської області, а й для всіх інших. Однак Київщина досі посідає двадцять друге місці за темпами децентралізації, а отже, на його думку, треба аналізувати, що саме заважає прозорості. “Тож у першу чергу цей інструмент я розглядаю як питання персоналізації відповідальності тих, кого оберуть громадяни. Я вважаю, що наступним кроком буде дисциплінарна революція. Це ще дасть можливість побудувати нормальну комунікацію у Київській області”.

Щодо агломерації, то Геннадій Зубко ­за­кликав рухатися у цьому напрямку. Він зауважив, що потрібен діалог з Києвом: “Потрібні перспективні плани. У нас є відтік людського ресурсу з громад. Ви розумієте, куди він стікається. Але це ще одне питання децентралізації. Це питання відсутності об’єднаних громад. Основна мета реформи децентралізації – якість життя. І якщо далі буде така тенденція відтоку, то втратимо головне – людей”.

Підсумовуючи засідання, Ярослав Москаленко підкреслив: “У нас є чотири “К” – компетенція, комунікація, компроміс і консенсус. Ми всі вболіваємо за розвиток нашої рідної Київщини, бачимо її проблеми і хочемо найшвидшого їх вирішення. Вважаю, що висловлю загальну думку, якщо скажу, що сьогодні ми провели якісну роботу щодо проблемних питань області і поставили ­конкретні завдання перед посадовцями”.

Прес-служба Київської ОДА