Актульні новини Фастова і Фастівського району

На Фастівщині колись був аеродром

До чималої добірки книжок про Фастівський край нещодавно додалася ще одна – “Краєзнавчі нариси про Фастівщину”, яку видав авторський колектив у складі дослідників, наших земляків Володимира Дросенка і Євгенія Даценка.

Цікаві нариси, доповнені світлинами різних років, розповідають про історію будівлі, в якій зараз розташований Центр Святого Мартіна, про минуле і сьогодення міського мікро­ра­- йону Кадлубиця, сторінки з минулого Фастівця через світосприйняття місцевого мешканця діда Адама і спогадів про його сторічну хату. Ви­кличуть чималий інтерес і нариси з нової дослідницької збірки про розміщення мілітарних сил у Фастові від часів появи першого гарнізону в 1592 році аж до будівництва, функціонування і занепаду військового містечка в центральній частині вже сучасного Фастова. Зацікавлять читачів і спогади ще живих свідків про аеродром біля Запольських озер під Веприком, про його використання в часи Другої світової війни та припинення діяльності у 50-их роках.

Укладач історичної дослідницької збірки Володимир Дросенко висловлює вдячність за співробітництво землякам Василю Балушку, Євгену Даценку, Юрію Кулиничу, Клавдії Дяченко, Лідії Єрофеєвій, Павлу Кельвичу, Анатолію Древецькому, Миколі Ткачуку і Володимиру Васильченку.

Доречно додати, що книга побачила світ завдяки Леоніду Кельвичу – директору фермерського господарства “Хорс-КЛМ”.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА