Актульні новини Фастова і Фастівського району

Нотатки із сесії міської ради

День міста тепер  у суботу, а не в неділю

Досі День міста відзначався третьої неділі вересня, але вже цього року днем святкування буде неділя. Так визначено рішенням, ухва­леним 26 червня на сесії міськради. Зміна дати пояснюється доцільністю мати після свята вихідний – щоб після насиченого різноманітними акціями Дня міста фастівчани могли ще й спокійно відпочити.

Окрім того, в рішенні зазначено, що в окремих непередбачуваних випадках за рішенням орга­нізаційного комітету День міста Фастова може бути перенесено на інший день.

 

У Фастові віднині є вулиці  Виноградна, Струмкова,  Приозерна та Ялинкова

Кілька вулиць, які проходять вздовж будинків у садів­ницьких товариствах “Струмок” і “Джерело”, що в мікрорайоні Унавський, а також у садівницькому товаристві “Ветеран” (Потіївка) тепер мають офіційні, але дуже красиві назви. Міськрада затвердила найменування вулиці Виноградна в Потіївці і вулиць Струмкова, Приозерна та Ялинкова в мікрорайоні Унавський. Ці рішення ухвалено за зверненням мешканців садівницьких товариств з урахуванням відповідних рішень виконавчого комітету міськради, робочої комісії з перейменування вулиць та громадських зборів, які відбулися навесні.

 

Просимо додати грошей…

Освітня субвенція, надана Фастову з державного бюджету на нинішній рік, набагато менша від потреби. Незабезпеченість бюджетних призначень на заробітну плату, виплату відпускних і матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам фастівських закладів освіти складає майже 16,5 мільйона гривень. Про це, з посиланням на звернення, надане йому головою міськрайонної профспілки працівників освіти і науки Надією Стусенко, говорив на сесії міськради депутат Роман Кудь, виступаючи з пропозицією підготувати звернення ради до високих державних інстанцій – щоб там зважили на проблему і додали Фастову грошей.

Проситиме міськрада грошей не тільки для освітян, а й для медиків. Міський голова Михайло Нетяжук повідомив, що медичної державної субвенції для надання мешканцям міста первинної допомоги також не вистачає. Тут “фінансовий дефіцит” складає 12 мільйонів гривень.

Листи з означенням цієї проблеми, розповів Михайло Нетяжук, міська влада ще раніше направила до обласної державної адміністрації й Міністерства фінансів, днями він був у Мінфіні сам. Хоча і ОДА також зверталася до цього міністерства з приводу бюджетної незабезпеченості Фастова, але ініціатива міської ради також потрібна. Всі присутні в сесійній залі депутати проголосували “за”. Звернення з проханням виділити Фастову додаткові суми освітньої й медичної субвенції адресоване Президенту України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів, Міністерству фінансів і голові Київської обласної державної адміністрації

 

… і внести зміни до Податкового кодексу

Ще одне звернення міська рада вирішила адресувати Президентові України, Голові Верховної Ради і Прем’єр-міністру. У цьому зверненні йдеться про необхідність вжиття заходів задля того, щоб не допустити зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, та гірничодобувним підпри­ємствам для видобутку корисних копалин і розробки родовищ.

Змінами до Податкового кодексу, що їх Верховна Рада внесла у грудні минулого року, визначено, що плата за ці земельні ділянки справляється у розмірі 25 відсотків від обчисленого податку – тобто в аж вчетверо меншому, ніж було досі. А це означає, що місцеві бюджети втрачають 75 (!) процентів від плати за землю, надану таким підприємствам. “Зміни в законодавстві негативно вплинули на виконання місцевих бюджетів, призвели до розбалансування їхніх показників і до істотного скорочення видатків на ви­рішення нагальних для громад питань, – наголошується у зверненні. – Така ситуація склалася в багатьох населених пунктах області”.

Для Фастова найболючіше – зменшення надходжень від плати за землю від залізниці. За інформацією міського голови Михайла Нетяжука, що її він надав журналістам місцевих ЗМІ на квітневій прес-конференції, місто через згадані зміни до Податкового кодексу втрачає 34 мільйони гривень. Тож наша міська рада й просить керівництво держави внести нові зміни до Податкового кодексу і повернутися до попередніх податкових норм.

 

Майбутнє котельні – не продаж

Будівлю котельні, що на вулиці Ярослава Мудрого, 5, міська рада на своєму останньому за часом сесійному засіданні визначила об’єктом комунальної власності фастівської територіальної громади, який не підлягає приватизації. Ця котельня, яка вже не використовується, перебуває у податковій заставі, тож, як пояснив міський голова Михайло Нетяжук, будівлю треба вивести з-під за­грози реалізації її податківцями. І це – перший крок перед розробленням проектно-кошторисної документа­ції на її реконструкцію. Під що саме – ще не вирішено. На запитання про йо­го особисту позицію щодо майбутнього будів­лі Михайло Нетя­жук відпо­вів, що бачить за доцільне облаш­тувати там спортивний зал чи спортивний комплекс.

В обговоренні, започаткованому з цього приводу у Фейсбук депутатом міськради Наталією Датко, кілька фастівчан теж висловилися за спортзал. Хтось жартома, а хтось і всерйоз писав про басейн. Звучали також пропозиції щодо боулінгу, скейт-парку, арт-студії, кінотеатру, бізнес-центру і навіть супермаркету. Втім, рішення прийматиме міська рада. Про те, коли це питання буде внесено до порядку денного, на сесії не йшлося.

 

Шукатимемо нового орендаря?

Рішенням міськради припинено дію договору нежитлового приміщення на вулиці Героїв танкістів, 8, укладеного рік тому з Головним управлінням Національної поліції в Київській області. На прохання самих правоохоронців. Як пояснив на сесійному засіданні міський голова Михайло Нетяжук, пра­цівники сектору ювенальної превенції, який там розміщувався, перебираються під один дах із колегами – у відділення поліції на вулиці Осипенка. Площі для них там є: міграційна служба, яка займала частину першого поверху, вирішила змінити адресу, уклавши договір оренди приміщення в будівлі Фастівського відділення Києво-Святошинської об’єднаної державної податкової інспекції на вулиці Київській.

А з приміщенням на Героїв танкістів, що його винаймали у міста правоохоронці, є проблема. Ними ж самими й спричинена. Оскільки, як повідомив на сесії міський голова, Нацполіція уже добрих півроку не сплачувала рахунки за електропостачання, воно знеструмлене. Втім, цю проблему вирішуватиме в майбутньому новий балансоутримувач, якому треба буде укласти договір з “Київобленерго”.

 

Депутати, будьте чемними! Бо інакше…

Ухвалено доповнення до регламенту міськради. Із новими нормами погодилися не всі

“Якщо депутат порушує загальновизнані норми етики, Фастівська міська рада може прийня­ти рішення про позбавлення такого депутата права брати участь у пленарних засіданнях (до десяти пленарних засідань). Це рішення доводиться до відома виборців через офіційний сайт Фастівської міської ради і газету “Перемога”. Таке доповнення до регламенту міськради запропонував внести міський голова Михайло Нетяжук. Як і можна було спрогнозувати, ця пропозиція викликала шквал емоцій і бурхливі дебати. Депутат Оксана Войтина ще при обговоренні порядку денного висловила свою пози­цію: пропоноване доповнення порушує закони України “Про місцеве самоврядування” і “Про статус депутатів місцевих рад”, та й Конституцію також, бо депутат – представник громади, і ніхто, навіть колегіально, не може вирішувати, бути йому на сесійному засіданні чи не бути. А потім уже й при обговоренні проекту рішення про свою категоричну незгоду з таким порядком заявили Іван Неживий, Геннадій Яковюк, Роман Кудь, Ігор Кириченко, Наталія Датко та інші депутати з міськрадівської опозиції.

Зокрема, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, зв’язків зі ЗМІ, громад­ськістю та політичними партіями Іван Неживий, відповідаючи на слова міського голови про те, що аналогічна норма передбачена і в регламенті Верховної Ради, пояснив: у парламентському документі детально виписана процедура відсторонення народного депутата від засідань, а у винесеному на розгляд нашої міськради додатковому пункті регламенту жодним словом не йдеться про те, хто і як саме має визначати, порушує депутат норми етики чи ні, і скільки голосів потрібно для того, щоб ухвалити рішення про позбавлення його права участі в сесіях. Про незрозумілість механізму дії пропонованого міським головою доповнення до регламенту говорив і Геннадій Яковюк, звернувши увагу ще й на те, що у разі затвердження такої норми депутата зможуть відсторонити від пленарних засідань ледь не на цілий рік.

Хоч і прозвучала пропозиція доручити опрацювати проект рішення профільній депутатській комісії, яка б за потреби зробила необхідні корективи, і внести доповнення до регламенту на наступну сесію, міський голова наполягав на своєму. Бо, каже, сумнівається у результативності роботи комісії над цим питанням, а деякі депутати замість того, щоб бути взірцем для фастівчан часом поводять себе так, що соромлять Фастів. Наполягали на своєму і ті, хто був проти нової регламентної норми: вони категорично стверджували, що вона – незаконна. Іван Неживий пообіцяв у разі ухвалення рішення в запропонованій редакції подати позов до суду, а Геннадій Яковюк – просто зараз викликати поліцію. Що й зробив – телефоном повідомивши правоохоронців, що в сесійній залі чиниться злочин, пов’язаний із перешкоджанням депутатській діяльності. Якихось дій поліції після цього виклику присутні в залі не помітили. Невідомо також, чи розцінено було цей виклик як неправдивий – оскільки на той момент ніхто і нічиїй депутат­ській діяльності точно не перешкоджав.

Голова регламентної комісії Іван Неживий позову не подаватиме,оскільки за його наполяганням процедуру позбавлення права участі в сесійних засіданнях конкретизовано: таке рішення рада може ухвалити за поданням спільного засідання голів постійних комісій. За внесення доповнень до регламенту Фастів­ської міської ради було віддано двадцять голосів (серед них – і голос міського голови). Депутатів у нашій раді тридцять чотири.

 

Геннадій Яковюк закликає міськраду до саморозпуску

Цього разу – через революційний прапор ОУН

Дев’ять днів на рік, у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби і вшануванням пам’яті героїв, піднімати біля адміністративного будинку Фа­стівської міськради і на приміщеннях, в яких розміщені органи місцевого самоврядування, червоно-чорний стяг – революційний прапор Організації українських націоналістів, а також рекомендувати керівникам усіх фастівських підприємств, установ і організацій ви­вішувати такий прапор на своїх будівлях запропонував на сесії міської ради 26 червня депутат Геннадій Яковюк. Такі рішення, підкреслив він, вже ухвалено в багатьох укра­їнських містах, у тому числі й на Київщині, тож і Фастів має засвідчити розуміння істинної ідеології червоно-чорного стяга – прапора країни, яка охоплена боротьбою.

Проте така депутатська ініціатива була позитивно сприйнята далеко не всіма. Ще на самому початку сесійного засідання, при затвердженні порядку денного, за внесення цього питання до переліку тих, які розглядатимуться, було віддано лише дванадцять голосів. Геннадій Яковюк із цього зробив висновок, що наша рада – “сєпарська”. Втім, як з’ясувалося, ті, хто утримався (принаймні більшість із них), таким чином висловили своє ставлення до автора подання.

Найбільше дебатував із Яковюком міський голова Михайло Нетяжук, хоч сам він і голосував “за”. На його переконання, Геннадій Яковюк не має морального права говорити про патріотичні й демократичні цінності, оскільки переймається більше особистими бізнесовими питаннями, ніж загальноміськими. Для прикладу Михайло Нетяжук зачитав листа, що надійшов до нашої міської ради і міського голови від народного депутата Олександра Марченка. Парламентарій за зверненням Геннадія Яковюка просить внести на сесійний розгляд питання щодо передачі тому земельної ділянки для будівництва й обслуговування торгівельного об’єкта і поінформувати про ухвалене рішення. “А по цій земельній ділянці, яка використовується Яковюком, зареєстровано податковий борг, – наголосив міський голова. – До того ж виявлено, що тут сталося самозахоплення комунального майна. Але ж той, хто твердить, що є патріотом, має бути прикладом для громади!”

Опозиційна до міського голови частина ради таким підходом обурилася. Іван Неживий висловив своє подивування тим, що внесення чи не внесення питання до порядку денного сесії визначається з огляду на особу суб’єкта подання (і про це на весь голос за­являється), а Ігор Кириченко закликав “вирішувати господарські питання в судовому порядку, а не протиставляти їх історії”. Сам же Геннадій Яковюк заявив, що все це робиться з метою тиску на нього як на депутата.

Зрештою зійшлися на тому, що під зверненням стоятиме підпис не одного лише Яковюка, а й представників усіх депутатських фракцій міськради. Втім, і це не допомогло. Питання про використання революційного прапора ОУН на території міста до порядку денного хоч і внесли, але рішення так і не ухвалили: за проголосували сімнадцять депутатів при мінімально необхідних вісімнадцяти голосах.

Ще перед тим Геннадій Яковюк уже не вперше (і, як завжди, дуже імпульсивно) запропонував поставити на голосування питання про саморозпуск міської ради, бо теперішня, на його глибоке переконання, права на існування не має. Ця його пропозиція набрала дванадцять голосів “за”.

 

Будівля під слідством

Поліція й досі офіційно  не повідомила раді, хто  використовує  комунальне майно

Фастівські правоохоронці й досі не встановили, законно чи не законно використовується будівля на вулиці Шевченка, 37, яка колись належала залізничній лікарні, а потім разом з іншими перейшла до комунальної власності міста. З вимогою з’ясувати це міська рада звернулася до нашого відділення поліції ще на початку лютого, підтримавши депутатський запит Станіслава Онищука . Цей запит він подав після того, як очолювана ним постійна комісія з питань земельних відносин, екології та містобудування при опрацюванні одного із земельних питань – проекту благо­устрою щодо відведення в оренду земельної ділянки Геннадію Яковюку для обслуговування об’єкту торгівлі – з’ясувала, що на цій ділянці є будівля, яка належить громаді, але вона вже має іншого – самовільного користувача. Начальника Фастівського відділення поліції тоді було зобов’язано доповісти про результати розслідування ознак злочину із захоплення майна територіальної громади вже на наступній сесії, але інформацію депутати почули тільки зараз, наприкінці червня. І ця інформація, озвучена на се­сійному засіданні тимчасово виконуючим обов’язки начальника Фастівського відділення поліції Сергієм Дубчаком, ясності не внесла. За його словами на підставі наявних у правоохоронців документів ви­сновків наразі зробити неможливо, бо і площа згаданого приміщення не така, як вказується, і в акті прийому-передачі ця будівля взагалі не фігурує, й адреса ділянки, на якій вона стоїть, – не Шевченка, 37, а Шевченка, 37-а. На запитання, чи встановили правоохоронці хоча б те, хто саме є власником будівлі і чи має той, хто зараз її використовує, якісь документи на неї, Сергій Дубчак не відповів. Наголосив лише, що слідство ще триває, і про його результати можна буде повідомити десь через місяць. Станіслав Онищук розцінив це як повну бездіяльність поліції.

Інформацію т.в.о. начальника Фастівського відділення поліції депутати взяли до відома, але на наступній сесії хочуть почути від правоохоронців щось конкретніше.

Матеріали підготувала Людмила Урлапова