Актульні новини Фастова і Фастівського району

Обираючи – знайте!

Трохи більше як півтора місяця залишається до голосування за проекти нашого міського бюджету участі-2018. Для тих, хто не знає, варто коротко роз’яснити: проекти бюджету участі – це такі про­екти, авторами яких є фастівчани, як мають ідеї стосовно того, як зробити Фастів комфортнішим і красивішим. Вони конкретизують ці свої ідеї розрахунками й аргументацією і подають на розгляд робочої групи, яка перевіряє, чи відповідає поданий проект певним, чітко визначеним вимогам, і за позитивної оцінки пропонує його на голосування. А голосують за ці проекти, які реалізуватимуться за кошти міського бюджету, не депутати міськради, а всі зацікавлені мешканці Фастова. Визначаючи пріоритетність втілення в життя тієї чи іншої ідеї, містяни таким чином долучаються до розподілу частини грошей громади.

Принцип партиципаторного бюджетування (бюджету участі) було започатковано у Фастові минулого року. У міському бюджеті на проекти-переможці (а їх за тодішніми умовами конкурсу було шість: два великі вартістю до 150 тисяч гривень і чотири малих – до 50 тисяч) передбачили півмільйона гривень. Реалізуються проекти, які здобули у 2017 році найбільшу підтримку фастівчан, впродовж нинішнього року.

А у 2019-му буде профінансовано проекти, що переможуть у цьогорічному голосуванні. Воно розпочнеться 1 вересня. Як і раніше, ­кожен охочий зможе віддати свій голос за один малий і один великий проект. Але ці проекти трохи масштабніші: вартістю до 100 і до 200 тисяч гривень. І майбутніх переможців теж буде трохи більше: два великі і шість малих проектів. Загальна сума, яку передбачать на їх реалізацію, – мільйон гривень.

З огляду на те, що до дня голосування вже не так і далеко, а проектів на конкурс подано чимало, “Перемога” вже зараз розпочинає ознайомлювати з ними вас, шановні читачі, – щоб ви могли зробити зважений вибір. Немає жодного сумніву у тому, що серед проектів є кілька таких, в реалізації яких зацікавлені й особисто ви. Просто ­вирішуйте для себе, які для вас найактуальніші.

 

Доброю дорогою до найкращої школи

Проектом, що його подала на конкурс великих ­проектів громадського бюджету Світлана Бондаренко, передбачається упорядкування тротуарною плиткою 400 квадратних метрів пішохідної зони ­території перед навчальними корпусами і між ними загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, де навчається більше тисячі учнів (двадцять відсотків від усіх фастівських школярів).

Авторка проекту звертає увагу на те, що асфальт­не покриття шкільного двору не ремонтувалося понад сорок років. Нинішній його плачевний стан зумовлений не тільки впливом погодних умов, а й руйнівною дією будівельної техніки, що працювала при реконструкції даху приміщення молодшої школи. Ходити тут просто небезпечно. І це при тому, що найменшим школярикам, яких у 16-ти класах є близько п’ятиста, переходити зі свого приміщення в інше (те, де навчаються решта учнів) доводиться по кілька разів на день – на уроки інформатики, фізичного виховання, англійської мови та до шкільної їдальні.

Упорядкування пішохідної зони території закладу, аргументує свій проект Світлана Бондаренко, забезпечить створення безпечного середовища для учасників освітнього процесу (учнів, їхніх рідних, працівників закладу), сприятиме удосконаленню освітнього процесу, а також створить комфортні умови для пересування та відпочинку мешканців мікрорайону – адже останнім часом фастівчани, особливо молоді мами з немовлятами, обирають для прогулянок не сусідній парк, а територію школи. І,звісно ж, вимощення території тротуарною плиткою поліпшить ­естетичний вигляд навчального закладу.

Загальна вартість проекту – 199 тисяч 999 гривень.

 

Сучасне спортивне табло для спорткомплексу “Машинобудівник”

Таке багатофункціональне мультимедійне табло, яке дозволить надавати вболівальникам максимум інформації при мінімальних затратах простору, пропонує встановити на спортком­плексі Ігор Шевчук. Електронне табло, наголошує він, – це необхідний елемент будь-якого спортивного змагання, як професійного, так і аматорського рівня. Адже глядачам набагато цікавіше спо­­- сте­рігати за захоплюючими спортивними поєдинками, які підкріплені наочно інформацією. Установка табло на спорткомплексі дозволить залучити на стадіон максимальну кількість гостей і, відповідно, отримати більш високий статус та конкурентну перевагу. Вища оцінка відповідних органів щодо стану спортивної споруди матиме наслідком збільшення кількості обласних та всеукраїнських змагань з різних видів спорту, які тут проводитимуться.

До того ж монтаж світлодіодного табло дає унікальну можливість не тільки оперативно інформувати вбо­лівальників і учасників змагань про їх хід та результати, а й розміщувати різну соціальну інформацію спортив­ного характеру: наприклад, про спортивні гуртки, які є в місті, з номерами телефонів тренерів для запису.

Загальна вартість проекту – 200 ти­сяч гривень.

 

Реконструкція спортивного комплексу, розташованого  на території Фастівського  НВК ліцей ЗОШ №2

Реалізація цього проекту, що його вже ­вдруге подає на конкурс Василь Гапон, важлива не лише для учнів школи та мешканців вулиці Ярослава Мудрого, оскільки, пояснює автор, реконструйований спортивний ком­плекс зі штучним покриттям стане справжнім осередком здорового способу життя і для жителів багатьох інших вулиць, віддалених від міських спортивних споруд. Проект передбачає реконструкцію бігових доріжок та ­облаштування баскетбольного майданчика, встановлення тренажерів та іншого спортивного обладнання. Спортивний комплекс, розташований на території Фастівського НВК “Ліцей – ЗОШ І-ІІІ ступенів №2”, є і залишиться доступним для кожного мешканця міста, які зможуть реалізувати тут свої потреби щодо здорового способу життя у зручний для них час і безкоштовно. Це відмінна альтернатива уже звичним тренажерним залам, проста і зручна можливість для фізичних вправ на свіжому повітрі, ідеально підходить для відпочинку всієї сім’ї.

Загальна вартість проекту – 200 тисяч гривень.

 

Об’ємно-просторова композиція “Оазис мрій”

Створити “Оазис мрій” автор проекту Ольга Сіляк пропонує на території парку-пам’ятки ­садово-паркового мистецтва “Молодіжний” поблизу дитячого майданчика та озера “Нове”. Об’ємно-просторова композиція займатиме орієнтовно 870 квадратних метрів і включатиме три викладені бруківкою у формі квіток ромашки складові, у центрі кожної з яких буде висаджено самшит. Від сусідніх садиб цю композицію відмежовуватимуть близько ста колоновидних туй, між ними і кам’яними “ромашками” ростимуть різні види й сорти справжніх ромашок, що й утворить своєрідну квіткову галявину. Квіткові композиції будуть доповнені вічнозеленими насадженнями, а значить, привабливою ця ділянка буде в різні пори року. Для комфорт­ності відпочинку тут планується встановити красиві паркові лавки.

Парк “Молодіжний” є одним із улюблених місць відпочинку фастівчан. Із кожним роком тут буває дедалі більше відвідувачів, тож необхідно створювати комфортні умови відпочинку із збереженням та примноженням дендрофлори парку і малих архітектурних форм. Зрештою, “Оазис мрій” – це красиво, а безпосередній контакт зі світом прекрасного, нагадує Ольга Сіляк, є суттєвим фактором формування екологічної культури та свідомості у спільноти міста.

Загальна вартість проекту – 200 тисяч гривень.

У наступних номерах “Перемога” продовжить знайомити вас, шановні читачі, з поданими на конкурс проектами. Читайте!