Актульні новини Фастова і Фастівського району

Поспішайте отримати “теплий кредит”

Проблема енергоефективності у житловому секторі України зараз важлива як ніколи. Пояснювати, чому, навряд чи потрібно з огляду на оголошену урядом країни тотальну економію енерго­ресурсів і високі тарифи на житлово-комунальні послуги. З іншого боку, проблему поглиблює ще й вік нашого житлового фонду: в Україні (і в Фастові зокрема) переважна більшість багатоповерхівок побудовані у 70-90-их роках минулого століття. За підрахунками, близько 80% вітчизняних житлових будівель потребують ремонту і майже всі – термомодернізації. Наприклад, на житловий сектор припадає 25% споживання електроенергії і 60% – тепла. Через неефективне використання будинки втрачають від 30-ти до 50-ти % тепла, яке, вважають наші урядовці, можна заощадити.

Декілька років тому було запроваджено державну програму цільового кредитування на тепломодернізацію житла. Про ці так звані “теплі кредити” “Перемога” вже неодноразово писала . Видачу таких кредитів було припинено у серпні 2017 року у зв’язку з тим, що закінчилися виділені на програму кошти. Наприкінці минулого року на “теплі кредити” в цьогорічний бюджет заклали 400 мільйонів гривень, однак їх не видавали – чекали відповідної урядової постанови. Ще 14 березня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення цих коштів, а у травні програма нарешті запрацювала в державних банках – “Ощадбанку”, “Укргазбанку”, “ПриватБанку” та “Укрексімбанку”. Українці, у тому числі й фастівчани, можуть отримати безповоротну допомогу на проведення енергоефективних заходів у своїх домівках – утеплення будинків, заміну старих газових котлів на ефективніші негазові, встановлення лічильників на воду чи опалення.

Високий попит на урядову програму підтримки при утепленні житла є підтвердженням її ефективності. Лише за один травневий тиждень “теплих кредитів” державні банки видали:

– на утеплення індивідуального житла – 3702 кредити на суму 113 мільйонів гривень;

– на енергоефективні заходи у багатоповерхівках – 104 кредити обсягом 24 мільйони гривень;

– на придбання твердопаливних котлів – 98 кредитів на суму 2,6 міль­йона гривень.

Такі дані надала урядова прес-служба, і ці цифри стосуються загалом всієї країни. На жаль, у Фастівському відділенні “Ощадбанку” ми не змогли дізнатися, скільки мешканців міста й району і на яку суму взяли цього року “теплих кредитів”. Через керівника відділення ми переадресували свої запитання до прес-служби “Ощадбанку” ще декілька тижнів тому, але відповіді й досі не отрима­ли. Та якщо ви все ж таки зацікавилися цією урядовою програмою, радимо не зволікати, адже зважаючи на високий попит українців, які активно користуються урядовою підтримкою, виділені на “теплі кредити” 400 мільйонів можуть швидко закінчитися…

Олена ОЛІЙНИК