Актульні новини Фастова і Фастівського району

Тепло, гарно і… законно!

Щоб підвищити енергоефектив­ність житла, українці все частіше вдаються до утеплення фасадів будин­ків. Але при цьому рідко хто замислюється над тим, що фрагментарне утеплення будинків повинне мати відповідний естетичний вигляд і не порушувати норми пожежної безпе­ки. Це стосується і фасадів не­житлових приміщень, під які здебільшого переобладнують квартири на перших поверхах будинків.

Фастівчани вже давно переконались у тому, що в нашому місті підприємці звикли фарбувати фасади своїх магазинів у ті кольори, які їм подобаються і які, на їхню думку, можуть привабити потенційних покупців. “Тепер так не буде, – прокоментував ситуацію начальник відділу містобудування та архітектури, головний архітектор міста Віталій Бро­мірський. – Зараз ми вимагаємо, щоб до містобудівних умов або до проекту реконструкції квартири у нежитлове приміщення дода­валися ескізи із намірами щодо оздоблення фасаду. Потім ми його обговорюємо на комісії з будівництва, і якщо вона погоджує ескіз, подаємо документи на підпис до міськвиконкому, а вже після цього людина отримує всі необхідні дозволи на проведення робіт”.

До літа минулого року процес утеплення та оздоблення фасадів не регламентувався. Лише після за­твердження виконавчим комітетом Фастів­ської міської ради у липні 2017 року “Порядку теплової ізоляції та впорядкування розміщення технічних елементів на фасадах багато­квартирних житлових будинків” ці роботи потрібно погоджувати.

Із цим рішенням, розповідає Віталій Бромірський, були ознайомлені голови будинкових комітетів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які й повинні були донести інформацію мешканцям своїх будинків. Для тих, хто не знає про ці нюанси, головний архітектор пояснив: для того, щоб отримати дозвіл на проведення робіт із утеплення та оздоблення, людина має звернутися до голови ОСББ або ЖЕКу (якщо будинок перебуває на його балансі) з пропозиціями щодо кольору фасаду.

Паспорт опорядження фасаду, за­значає Віталій Бромірський, повинен мати кожен багатоквартирний житловий будинок, і його необхідно погоджувати із відділом містобудування та архітектури. Фастівська житлово-експлуатаційна контора вже має близько п’ятнадцяти паспортів, які містять ескіз зовнішнього вигляду всього будинку. Якщо ж будь-хто із мешканців тих будинків, які ще не мають такого паспорта, запланують роботи з утеплення, вони повинні прийти у відділ містобудування та архітектури зі своїми пропозиціями щодо кольору фасаду їхньої квартири і лише після погодження отримати дозвіл.

Та чомусь фастівчани не вважають за необхідне дотримуватися Правил благоустрою на території міста і проводити роботи з оздоблення й утеплення фасадів так, як того вимагають  архітектурні норми. Мова йде не лише про мешканців будинків, а, насамперед, про власників чи орендарів не­житлових приміщень. Підприємці, за словами Віталія Бромірського, часто ігнорують таку процедуру, і через це вулиці міста не мають естетичного вигляду і часто нагадують веселку. Позитивного результату, переконаний головний архітектор, вдасть­ся досягти лише тоді, коли підприємці проводитимуть роботи з оздоблення фасадів своїх магазинів комплексно, так, як це було на Соборній, 33 (на П’ятачку). Віталій Бромірський сподівається, що власники нежитлових приміщень і власники квартир у багатоквартирних житлових будинках все ж таки усвідомлять, що краще жити у красивому й охайному місті, де і будинки, і магазини радують око.

Але найкраще для такого усвідомлення – притягнення до адміністративної відповідальності тих, хто ігноруватиме прийняті норми. Якщо таких власників зобов’язуватимуть привес­ти фасади до вимог затвердженого паспорта будівлі, та ще й робитимуть цю інформацію гласною, інші тричі подумають, перш ніж керуватися виключно власним смаком.

Олена ОЛІЙНИК