Актульні новини Фастова і Фастівського району

Відеокамери встановлюватимуть за міські гроші

Уже не перший рік йде мова про необхідність встановлення у Фастові відеокамер спостереження. Це сприяло б і пришвидшенню розкриття злочинів, і якоюсь мірою попередженню протиправних дій. На цьому неодноразово наголошували правоохоронці (востан­нє, до прикладу, – після вбивства Лілії Гордєєвої, скоєного серед білого дня майже у самому центрі Фастова), та й багато містян переконані, що система відеоспостереження нам справді потрібна.

Місто таки вкладе у це бюджетні гроші – в рамках реалізації Комплексної програми організації допомоги Фастівському відділенню поліції Васильківського ВП ГУ НП України в Київській області у забезпеченні охорони громадського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території міста Фастова на 2016-2019 роки. Цей документ було ухвалено в жовтні 2016 року, а на сесії міськради, що відбулася минулого вівторка, депутати внесли до нього доповнення. У розділі “Мета і основні завдання програми” тепер є пункт “Придбання, встановлення та обслуговування відеокамер спостереження на території міста”. В бюджеті на ці потреби передбачено 500 тисяч гривень.

Для реалізації повноцінного проекту цього, напевно ж, не ви­стачить. Адже у березні на одній зі своїх прес-конференцій міський голова Михайло Нетяжук розповів журналістам, що для справді якісної системи відеоспостереження окрім відеокамер потрібне ще й обладнання для зберігання інформації, програмне забезпечення для її обробки (що дозволить у найкоротший термін знайти розшукуваний автомобіль чи розпізнати й відстежити якусь особу). Ціна такого проекту – 6-7 мільйонів гривень. Минулого року, повідомив тоді Михайло Нетяжук, міськрада зверталася з відповід­ною пропозицією до обласної влади – сподіваючись на обласне фінансування у рамках цільової програми “Безпечна Київщина”, але за кошти, виділені на її реалізацію, систему відеоспостереження було встановлено тільки на обласних автомагістралях.

Людмила Урлапова