Актульні новини Фастова і Фастівського району

Як правильно використовувати трави у лікувальних цілях

Знаменитий алхімік Парацельс, який жив у XVI столітті, казав: “Ліки від отрути відрізняє доза”. Це ж можна сказати і про трави: незважаючи на їхню гадану нешкідливість, вживати їх необхідно вкрай обережно.

Проконсультуйтеся у лікаря. Багато трав є отруйними і їхнє передозування небезпечне для здоров’я. А деякі трави здатні нейтра­лізувати дію лікарських препаратів і їх не можна приймати одночасно.

Розбавляйте, а не підігрівайте. У бага­тьох рецептах зазначено, що настоянку необхідно вживати теплою. У цьому випадку її краще розбавити гарячою водою, а не підігрівати, щоб не зруйнувалися цінні речовини.

Підберіть свій рецепт. Трав’яні збори – не панацея. Буває, що той самий рецепт підходить не всім людям з однаковими за­хворюваннями. Тому є сенс періодично змінювати рецепти, підбираючи той, який виявиться саме вашим.

Трави діють повільно. Трави – не таблетки. Не варто чекати поліпшення після першого ж прийому. Трави діють повільно, але вірно.

Збирайте вчасно. Трав’яні збори досить примхливі, адже рослина може принес­ти користь тільки за умови, що вона зібрана в правильний період.

Дотримуйтеся дозування. Якщо в рецепті сказано, що приймати відвар потрібно по 1 чайній ложці, не слід вживати його склянками в надії на якнайшвидше видужання – перебір з дозуванням може призвести до отру­єння.

Купуйте трави в аптеці. Збирайте тільки ті рослини, з якими ви точно знайомі. Крайній варіант – придбайте енциклопедію лікарських трав з їхнім докладним описом. І вже тим більше не купуйте трави у випадкових людей в підземних переходах або на ринку – робити це варто лише в аптеці.