Актульні новини Фастова і Фастівського району

Близько 4 мільярдів гривень виділено на розвиток соціальної інфраструктури прилеглих до зони відчуження регіонів

16 серпня підписано тристоронній договір між Київською обласною державною адміністрацією, державним підприємством “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” і Державним спеціалізованим підприємством з управління капітальним будівництвом зони відчуження про спрямуванням 10-ти відсотків коштів від ­будівництва централізованого сховища від­пра­цьованого ядерного палива на спорудження об’єктів соціального призначення у місті ­Славутичі, Іванківському та Поліському районах.

Урочисте підписання відбулося за участю та у присутності голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, народного депутата України, ­голови підкомітету з питань подолання наслідків Чор­нобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської ката­строфи Ярослава Москаленка, президента ДП “НАЕК “Енергоатом” Юрія Недашковського, голови Державного агентства України з управління зоною відчуження ­Віталія Петрука, першого заступника голови Київської обл­д­ер­ж­адміністрації Андрія Анісімова, директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА Сергія Золіна, генерального директора відокремленого підрозділу “Атомпроектінжинірин” ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” Олександра Рибчука, директора Держав­ного ­спеціалізованого підприємства з управління ­капітальним будівництвом зони відчуження Олексія Сніховського та інших почесних гостей.

Як наголосив під час урочистостей голова Київської ­облдержадміністрації Олександр Горган, підписання ­договору відкриває колосальні перспективи повернення життя в цю частину Київщини.

“Починаючи з цього моменту, коли Київська область отримає майже 4 мільярди гривень на дуже швидке відновлення інфраструктури районів, на створення особливо інноваційних проектів, які будуть генерувати ресурси, ми можемо бачити тверду перспективу ­розвитку Київщини і, без перебільшення, розвитку України. Адже відкриття міжнародного митного переходу в Вільчі Поліського району, будівництво приірпінського транспортного коридору, яке вже розпочалося цього року у Вишгородському районі в бік саме цієї локації, й інші проекти створюють абсолютно нову екосистему генерування цінностей для області та країни”, – підкреслив Олександр Горган.

Загальна вартість будівництва централізованого ­сховища відпрацьованого ядерного палива становить 37 мільярдів гривень, з яких, відповідно, прилеглі до зони відчуження території отримають 3,7 мільярда.

На сьогодні вже є близько 1 мільярда гривень капітального освоєння. “Енергоатом” уже капіталізував 10 від­сотків, тобто накопичив близько 100 мільйонів гривень. Ці кошти зарезервовані. Про це повідомив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський: “Укладеним тристороннім договором буде врегульовано всі ­питання. Цей договір визначатиме порядок обрахування і перерахування цих коштів на ті об’єкти, перелік яких ­затверджено Київською обласною державною адміні­страцією. Сьогодні – завершальний момент. Після цього підписання “Енергоатом” профінансує всі проекти, які на сьогодні готові”.

За словами народного депутата України Ярослава ­Москаленка – автора законодавчої ініціативи виділення коштів від будівництва централізованого сховища від­працьованого ядерного палива на спорудження об’єктів ­соціального призначення для регіону, який так серйозно постраждав у 1986 році під час аварії на ЧАЕС, дуже важливо те, що є соціальна відповідальність об’єкта перед населенням. “10 відсотків іде на соціально-економічний розвиток Іванківського, Поліського районів, міста Славутич, і сьогодні найважливіше, щоб самоврядування спрацювало серйозно над переліком об’єктів. Адже кошти ­повинні бути спрямовані не на латання дірок, а райони повинні спрацювати на упередження і на перспективу вперед. Якщо ми говоримо про суму в майже 4 мільярди гривень, то потрібно експертне середовище долучати до того, яким чином використати ці кошти, щоб вони могли працювати на роки. Щось збудувати таке, що може генерувати якусь додаткову дохідну частину в бюджети цих районів і міст”, – зауважив народний депутат.

Прес-служба Київської ОДА