Актульні новини Фастова і Фастівського району

Можемо, що можемо

20 чергова сесія Фастівської районної ради VII скликання під головуванням ­за­ступника голови райради Володимира Куценка відбулася 26 липня. Пройшла, як завжди, спокійно, організовано, у точній відповідності до регламенту. Депутати розглянули дев’ятнадцять питань, і всі вони були проголосовані одностайно. Здавалося б, що треба? Радіти треба, що у такий сумбурний час депутати при різноликій своїй партійній приналежності досягли взаєморозуміння. Аж раптом днем пізніше, 27 липня, на Фастівщину завітав голова облдержадміністрації Олександр Горган. І у тій же сесійній залі зазвучали слова, які, борони Боже, на сесії районної ради не звучали. “Депресивний, найгірший за всіма показниками в Київській області, потребує негайної зміни керівництва на сильне і ефективне…”. Якби не перебування у рідних стінах, то часом би здавалося, що йдеться про два різні райони. І вже наступного дня цифри і факти у сесійних рішеннях сприймалися дещо по-іншому. Але ж – можемо, що можемо. Нехай скромно, та рухаємося ж далі. Це все ж краще, аніж панікувати: депресуємо!, стагнуємо!

Принаймні, нічого тривожного не про­звучало у звітах керівників структурних підрозділів райдержадміністрації при роз­гляді питань про підсумки соціально-­економічного і культурного розвитку і ­затвердження звіту про виконання районного бюджету за перше півріччя цього року. Навпаки: зведений бюджет виконано на 109,8, районний – на 110,2, сільські і ­селищні бюджети – на 108,8 відсотка. Порівняно з минулим роком за приростом доходів Фастівський район на 14-ому місці серед 25-ти інших.

Звісно ж, явно не вистачає у звітному розділі “Промисловість” підприємства “Філія ТОВ “Меркс-Груп, яке роками було одним із головних бюджетоутворюючих підприємств району. Але й без нього темпи росту виробництва у промисловості збільшилися на 40 відсотків. На 8 відсотків більше до відповідного періоду минулого року реалізовано продукції Фастівським лісгоспом.

Середньомісячна зарплата працівників Фастівського району за минулий рік склала 5823 гривні, а середній розмір пенсії станом на 1 липня цього року – 2457 гривні 85 ко­пійок, що на 665 гривень 19 копійок більше, ніж у відповідному періоді торік. Але ж, певно не таке вже й суттєве збільшення заробітних плат і пенсій, бо заборгованість ­населення за спожитий природний газ у районі складає більше 6 мільйонів 800 тисяч, що на понад 14 відсотків більше, ніж у липні минулого року. За електроенергію мешканці району заборгували більше 3 мільйонів 220 тисяч, але тут є тенденція до скорочення боргів, бо, певно, людей лякає загроза бути відрізаними від електрики.

Ряд проблем спіткало сферу охорони здоров’я. Із п’ятнадцяти медичних амбулаторій приміщення тринадцяти потребують ремонту і переобладнання. Хоча є й хороша новина: на цій сесії депутати ­ухвалили рішення про фінансування бу­дівництва амбулаторії у селищі Кожанка, для чого заплановано виділення 4 міль-йонів 812 тисяч гривень з державного бюджету і 700 тисяч з бюджетів місцевих. Недостатньо у медичній мережі ­району й транспорту. За наявності двадцяти автомобілів їх потрібно сорок три. Є серйозні проблеми у фінансуванні ­Фастівського центру первинної медико-санітарної допомоги (про це читайте в ­одному із наступних номерів).

Окремим рішенням районна рада погодили тарифи на платні послуги, що надаються Фастівською центральною районною лікарнею. Таких послуг аж двісті вісімдесят, і з розцінками на них пацієнти зможуть ознайомитися у медичному закладі.

Не йшлося на сесії про будь-які оптимізаційні рухи в освітньому просторі Фастів­щини. Ця репліка стане зрозумілою тому, хто чув обурення голови облдержадміні­страції на зустрічі з районним активом. Якщо один учень обходиться державі у 10 тисяч гривень, то учні деяких сільських шкіл Фастівщини – аж у 50 тисяч, що не є виправданим, заявив очільник області.

На сесії депутати також обговорили ­клопотання перед Київською облдержад­міністрацією про представлення двох ­наших земляків до високих відзнак: ­скульптора, дизайнера Михайла Дмитріва – до присвоєння почесного звання “Заслужений художник України”, а керівника ­Фастівського козацького народного хору “Козацький оберіг” Станіслава Толстих – до присвоєння почесного звання “Заслужений працівник культури”.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА