Актульні новини Фастова і Фастівського району

Не заблукайте! А якщо заблукали – не панікуйте!

Часом тих, хто шукає гриби, доводиться й самих шукати. Так нещодавно сталося у Бориспільському районі з подружжям і їхніми трьома малолітніми дітьми – дванадцятирічним хлопчиком й одинадцятирічною та чотирирічною дівчатками. Родина вирушила на тихе полювання о третій годині дня, але до настання темряви так і не зуміла вибратися з лісу. Чоловік о першій ночі зателефонував на “102”, попросивши допомоги. По тривозі було піднято особовий склад Борис­пільського і Переяслав-Хмельницького відділів поліції. До правоохоронців долучилися нацгвардійці, рятувальники ­Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Київській області та місцеві лісники, прибули також додаткові сили з Головного управління Нацполіції області. Вони прочісували лісові масиви у Бориспільському й сусідньому Переяслав-Хмельницькому районах. Знайти родину вдалося через три години. Стан здоров’я усіх – задовільний, але нанервувалися всі добряче.

Випадки, коли люди при збиранні грибів чи ягід втрачають просторову орієнтацію і не можуть ­самостійно вийти з лісу, трапляються нерідко. Як повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці Головне управління ­Національної поліції в Київській області, поліцейські допомогли вибратися з лісу шістьом людям, а ще ­одного заблукалого, 77-річного мешканця Вишгородського району, знайшли, на жаль, мертвим.

Обов’язкові поради для грибників

Зібравшись до лісу, попередьте про це родичів і ніколи не змінюйте намічений маршрут. Визначте “контрольний час” повернення. Тоді, якщо з вами щось трапиться, рятувальникам легше буде вас відшукати. Візьміть собі за правило – перед подорожжю або походом у ліс переглянути карту або хоча б намалювати від руки план місцевості й ­запам’ятати орієнтири. Намагайтеся запам’ятовувати свій шлях або робіть для себе помітки.

Ніколи не ходіть у ліс, який не знаєте. Якщо дуже вже треба, візьміть з собою людину, яка в цьому лісі орієнтується.

В поході бажано мати із собою GPS або хоча б телефон з ним. Проте це допоможе, лише якщо він буде  працювати (повністю зарядіть телефон ­перед виходом) і буде мережа. До речі, телефон треба мати обов’язково, бо якщо треба буде, то викликайте допомогу за номером “102”.

Заблукавши, не панікуйте. Спробуйте згадати, як ви йшли у лісі – дерева, кущі, завали. Шукайте будь-яку дорогу, адже всі дороги і стежини ведуть до людей.

Прислухайтеся. Якщо село чи траса близько, то мають бути звуки тварин, людей, автомобілів.

Якщо на шляху трапиться річка чи струмочок, йдіть вздовж них. Якою би річка не була, вона завжди ­виведе вас до цивілізації.

Завжди беріть з собою у ліс теплий одяг та їжу. ­Невідомо, що на вас чекає.

Якщо вас застала ніч, не намагайтеся ­виходити із лісу. Це може призвести до того, що ви ­заблукаєте ще більше або ж просто травмуєтеся. Краще знайти безпечне місце і заночувати.

Триматися купи. Ніколи компанії людей не треба розділюватися. Якщо ви й розділилися, то не випускайте з виду свого колегу.

Завжди беріть із собою сірники. Вони займуть небагато місця в кишені, проте вогонь може подати сигнал людям, зігріє в холод та й віджене диких звірів.

Не ігноруйте людей. Як не дивно, але часто люди, які загубилися, соромляться спитати дорогу в незнайомців, яких зустрічають у лісі. Пам’ятайте, що в цьому немає нічого поганого, якщо ви побачили чи почули людей: кричіть якомога голосніше і просіть про допомогу.