Актульні новини Фастова і Фастівського району

Оновлення Соборної площі

Поки що – руїни, але до 1 грудня має стати гарно

Минулого тижня розпочалася реконструкція головної площі Фастова – площі Соборна. Про таку перспективу мова йшла вже досить давно, але реальне фінансове підґрунтя для неї заклало квітневе рішення обласної ради, яка за поданням обласної державної адміністрації виділила нашому місту для цієї мети 12,9 міль-йона гривень. Відразу по тому було запущено тендерну процедуру через систему дер­жавних закупівель “ProZorro”. Як і роз­повідав на одній із своїх травневих прес-конференцій міський голова Михайло Нетяжук, наша міська влада (а замовником реконструкції було визначено саме міськвиконком) перестрахувалася від потенційних недобросо­вісних учасників торгів: заклала в конкурсні умови так зване тендерне забезпечення – заставу, яку переможець торгів мав би сплатити, якби відмовився від підписання ­договору на виконання робіт. Бо ж на тому тендерному ринку всяке трапляється – маніпуляцій його “гравці” придумали вже чимало.

Переможцем конкурсу стало товариство з ­обмеженою відповідальністю “Атлантікс 1”, за­реєстроване в Білій Церкві. Із цим товариством, яке взялося виконати роботи за 11 мільйонів 478,8 тисячі гривень, й було укладено відповідний договір (в якому, повідомив журналістам місцевих ЗМІ на черговій прес-конференції минулої п’ятниці Михайло Нетяжук, задля максимального захисту інтересів міста передбачені штрафні санкції за неналежне виконання умов угоди), і наступного ж дня будівельники при­ступили до роботи. Спочатку – до демонтажу верхньої частини площі. Згодом на ній буде ­встановлено скульптуру – родину лелек на постаменті, та барельєф – герб України (кошти на їх виготовлення передбачено в міському бюджеті), флагштоки, а також ­по-будовано сухий фонтан (його ще називають площинним або пішохідним, бо працює без басейну і влаштовується в один рівень із замощенням) на дванадцять струменів. А на нижній частині будуть пішохідні доріжки і місця для відпочинку. Передбачена навіть наземна шахівниця.

Коли все це на Соборній з’явиться, точно сказати важко, але за планом проект має бути реалізовано до 1 грудня – дня від­значення у ­­Фа­сто­ві на державному рівні сторіччя підписання Акту злуки між УНР та ЗУНР. А отже, оскільки днів із більш-менш гарантовано сприятливою для будівельних робіт погодою залишилося не так вже й багато, пра­цювати доведеться ­досить швидко. Втім, найперше, чого ­вимагатимуть від будівельників, – якість.

І про кілька “супутніх” питань, які у зв’язку з реконструкцією Соборної цікавлять багатьох фастівчан.

Дехто й досі, як і кілька років тому, говорить про те, що на місці сучасної площі під час війни хоронили загиблих німецьких вояків. Михайло Нетяжук на прес-конференції нагадав: ще у 2015 році до Фастова приїздили представники німецької пошукової організації, яка займається перенесенням решток солдатів, проводили шурфування ґрунту, але останків не виявили.

З приводу плит, якими була покрита площа, міський голова запевнив: робітникам було ­поставлено завдання демонтувати їх максимально бережно (хоч це й зайняло більше часу), оскільки є плани їх подальшого використання для потреб міста. І, нарешті, про пам’ятник ­Леніну, який тут колись стояв. Чи вже відправили його на переплавку? Ні, не відправили, відповів Михайло Нетяжук. Бо за документами він і досі обліковується як пам’ятник, і щоб вчиняти з ним якісь дії, його спершу треба списати.

Людмила Урлапова