Актульні новини Фастова і Фастівського району

Проектів багато. Оберіть два!

Впродовж півтора місяця, у семи номерах поспіль, “Перемога” ­детально розповідала вам, шановні читачі, про проекти, подані на ­цьогорічний конкурс Громадського бюджету, або, як його ще називають, Бюджету участі. Участь у ньому активних та ініціативних містян полягає в ідеях-проектах щодо того, як зробити Фастів ­красивішим і зручнішим, участь міського бюджету – у грошах, що виділяються для реалізації цих проектів. Але, звісно ж, не всіх, а лише кількох тих, які найбільше сподобаються фастівчанам. А те, які саме проекти припали землякам до душі найбільше, з’ясується в ході ­голосування, яке розпочнеться вже ось-ось – 1 вересня. Участь у ньому може взяти кожен житель міста з українським громадянством і віком від 16-ти років.

Проголосувати можна за один малий проект (реалізація якого ­потребує до 100 тисяч гривень) і за один проект великий (обсягом коштів до 200 тисяч гривень). Найшвидше це зробити на сайті ­Фастівської міської ради http://fastiv-rada.gov.ua/ в розділі ­“Громадський бюджет” шляхом заповнення електронної версії ­бюлетеня. Доступ до електронної анкети для голосування на сайті міської ради можливий після реєстрації та авторизації.

Але якщо з комп’ютером ви дружите не дуже, можете вдатися до традиційного – паперового – способу голосування. Для цього ­маєте прийти з 8-00 до 17-00 до адмінбудинку ради (Фастів, площа Соборна, 1) у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який розміщується на першому поверсі. При собі майте паспорт або ID- картку з позначкою реєстрації місця проживання. У разі ж від­сутності реєстрації в місті принесіть довідку про місце роботи, ­навчання, службу чи інші документи, які підтверджують факт ­проживання у Фастові. Фастівчани, які вна­слідок фізичних вад не мають можливості самостійно заповнити бланк для голосування та (або) особисто проголосувати в пункті для голосування, мають ­право скористатися допомогою своїх рідних, близьких та інших осіб, доручивши їм подати заповнений бланк для голосування.

Триватиме голосування до 30 вересня включно. Обирайте! Бо ж таки є з чого! Просто вирішіть, що із пропонованого найбільше ­потрібно місту або Вам особисто.

 

Великі проекти

– “Доброю дорогою до найкращої ­школи” (упорядкування тротуарною плиткою пішохідної зони території перед навчальними корпусами і між ними загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1)

– Об’ємно-просторова композиція “Оазис мрій” (на території парку-па­м‘ятки садово-паркового мистецтва “Молодіжний”)

– Сучасне спортивне табло для спорткомплексу “Машинобудівник”

– Реконструкція спортивного комплексу, розташованого на території Фастів­ського НВК ліцей ЗОШ №2

– Облаштування плиткою тротуарів прибудинкової території будинків № 39 та №41 по вулиці Соборній

– Благоустрій 2-го пляжу

– Скейт-парк (на території парку імені Юрія Гагаріна)

– Молодіжний креативний хаб (об­лаштування у Молодіжному центрі кім­нати для тренінгів, семінарів, курсів, ­презентацій чи дискусій)

– Створення сучасного навчального хіміко-біологічного інноваційного ком­плексу Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5

– Облаштування стадіону мікрора­-йону Потіївка для відпочинку дітей, молоді та дорослих

– “Воркаут центр” (встановлення спортивних тренажерів для занять вуличною гімнастикою на стадіоні “Машинобудівник”, на спортмайданчику школи №2 і в кінці (на розі) вулиць Строкова, Кутузова, Молодіжна, Лізи Чайкіної та Папаніна)

– Будівництво каплички Української Православної церкви Київського Патріархату Св. Нонни (у мікрорайоні Снігу­рівка)

– “Освіта – інвестиція в майбутнє” (створення у міській школі №4 навчального центру для освітян, де проводитимуться тренінги з метою ознайомлення/навчання освітян з принципами роботи техніки, а головне – з прийомами застосування її в навчанні та управлінні ­за­кладом)

– Облаштування дитячого майдан­-чика на вул. Лебедина (мікрорайон ­Журавлівка)

– Сенсорно-тренажерна зала для дітей (облаштування у прибудованому до будівлі десятої школи приміщенні – після його капітального ремонту – м’якого середовища для рухової активності дітей)

– Скейт-парк “Extreme” (на спортком­плексі “Машинобудівник”)

– “Побудова каплички на Інтернаціональному кладовищі”

 

Малі проекти

– Позначки при в‘їзді та мапа мікрорайону ­Каз­нівка і реконструкція криниці на Інтернаціональному кладовищі

– Мурал на тему миру (на напівзруйнованій будівлі водопровідно-насосної станції на дитячому майданчику подвір’я багатоповерхового будинку по вулиці Миру, 32 – після ремонтних робіт)

– Встановлення місць для паркування велосипедів (у понад двадцяти місцях)

– Створення сучасного наукового центру (придбання сучасних екранних та звуко- відео- технічних засобів, цифрового мікроскопа та якісних мікропрепаратів у школу №2 для вищої ефективності викладання біології)

– Зелений тунель “Золотий дощ” (створення ­ландшафтної композиції із бобівника альпійського на центральній алеї парку “Молодіжний”)

– Облаштування та реконструкція Свято-­Покровського скверу в мікрорайоні “Заріччя”

– Розвиток фітнес-клубу мікрорайону Казнівка

– Очищення водойми та облаштування пляжу мікрорайону Потіївка

– Облаштування дитячого майданчика на вулиці Миру, 32

– Вуличний літній кінотеатр (мобільний кінотеатр для безкоштовного перегляду кінофільмів, мультфільмів у вечірній час у вихідні дні).

– Благоустрій прохідного двору на вулиці Соборній

– Громадський музей “Голокост у Фастові” у СЗОШ №4

– Скейт парк “SmallSkatePark” (на спортивному комплексі “Машинобудівник”)

– За здоров’ям – на спортивний майданчик ­(впорядкування спортивного комплексу на території Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

– Мистецький простір (проведення у Фастові ­Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва)

– Інформаційна дошка пам’яті Дмитра Григоренка (встановлення біля скверу імені Дмитра Григоренка (це мікрорайон Кадлубиця) дорожнього вка­зівника українською й англійською мовами та ­інформаційної дошки для висвітлення громадсько-суспільного життя міста і роботи комітету само­організації населення мікрорайону)

– Весільна феєрія – “Альтанка наречених” (упорядкування місця відпочинку біля водойми на Кадлубиці, де б можна було робити весільні фотосесії)

– “Свідома молодь – єдина Україна” (придбання комп’ютерного обладнання для Козацького лицар­ського клубу з подальшим проведенням тренінгів, семінарів і спортивних змагань)

Обирайте! І обов’язково голосуйте! А якщо й самі маєте якісь цікаві ідеї – не соромтеся брати участь у конкурсі Громадського бюджету. Тільки дочекайтеся наступного – вже у 2019-му. Тоді якраз реалізуватимуться проекти, що перемогли у цьогорічному конкурсі, і буде оголошено конкурс новий.