Актульні новини Фастова і Фастівського району

Стіни хоч і не лікують, але настрій створюють

Міська влада хоче долучити до косметичного ремонту палат лікарні на вулиці Київській підприємства і підприємців

Фастівська центральна районна лікарня – заклад вторинного рівня, який надає спеціалізовану медичну допомогу мешканцям міста й району – невдовзі функціонуватиме на двох базах. Перша – на вулиці Льва Толстого, де зараз розміщені всі стаціонарні відділення ЦРЛ, друга – на вулиці Київській, у будівлі колишньої залізничної лікарні, куди, розповів на ­понеділковій апаратній нараді в міськвиконкомі міський голова Михайло Нетяжук, переберуться, ­зокрема, хірургія, травматологія, кардіологія й час­тина неврологічного відділення.

Капітальний ремонт хірургічного відділення з опера­ційним блоком, повідомила заступник головного ­лікаря міського центру первинної медико-санітарної допомоги Анна Блейчик, вже майже завершено. Підряднику залишилося лише встановити розетки й лампи.

Ці капітальні ремонтні роботи велися за кошти міського бюджету. Так само за бюджетний кошт капітально ремонтуються системи водопостачання й водовідведення. Але для того, щоб створити для пацієнтів справді хороші умови, потрібен ще й косметичний ремонт палат. У цьому міська влада сподівається на дієву підтримку підприємств та підприємців, бо у бюджеті коштів на це бракує. Як вже не вперше пояснив Михайло Нетяжук, Фастів цього року не дорахується 34-х мільйонів гривень – через зміни, внесені наприкінці минулого року у податкове законодавство, згідно з якими залізничні підприємства отримали величезну (аж на 75 відсотків) знижку у платі за землю, яку використовують. Тому міський голова й вважає за доцільне обговорити таку перспективу ­ремонту палат у лікарні на Київській на засіданні ­громадської ради, а потім предметно, через сектор ­громадських ініціатив і, звісно ж, в тандемі з адміні­страцією центральної районної лікарні, опрацювати ­питання спільного виконання ремонтних робіт з керівниками підприємств. А бюджетні кошти, вважає він, правильніше буде спрямовувати на закупівлю обладнання: “Адже лікує воно, а не стіни. Хоча які в палатах стіни, також важливо”.

Варто нагадати, що років шість-сім тому успішна практика “ремонтного шефства” підприємств над ­палатами стаціонару ЦРЛ вже була.

Людмила Урлапова