Актульні новини Фастова і Фастівського району

Тридцять нових фастівських гектарів

Землі, передані місту Національною академією аграрних наук, буде розподілено між учасниками АТО

Тридцять гектарів земель, які перебували у державній власності, перейшли до комунальної власності Фастова. Акт прийому-передачі трьох ділянок сільськогосподарського призначення підписали ­минулого тижня міський голова Михайло Нетяжук і начальник ­головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Київській області Людмила Приходько.

Досі ці землі належали Національній академії аграрних наук України, а невдовзі три ділянки площею близько десяти гектарів кожна буде поділено на менші – по десять соток (саме такою визначено норму безоплатної приватизації) – і надано фастівським учасникам антитерористичної операції. Але це відбудеться вже після ухвалення міською радою рішення про зміну цільового призначення земель, бо використовуватимуться вони для індивідуального житлового будівництва.

Відтоді, коли почала вимальовуватися така перспектива забезпечення воїнів-атовців земельними ділянками, ми­нуло понад два роки. Варто нагадати, що для того, аби дослідне господарство “Дмитрівське” Інституту садівництва НААН, яке стало правонаступником цих земель на фастівських околицях, погодилося поступитися тридцятьма гектарами, міська рада у квітні 2016 року ухвалила рішення, згідно з яким коефіцієнт земельного податку для дослідних господарств наукового-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподар­ського профілю було значно зменшено – з 1-го до 0,2 відсотка. Після того було проведено цілий ряд робочих зустрічей і перемовин, отримано ­необхідні погодження – і в результаті територія Фастова у серпні 2018-го збільшилася на тридцять гектарів.

Територіально, як розповіла заступник міського голови Олена Зикова, ці три десятигектарні ділянки знаходяться на вулицях Транспортній та Яблуневій (біля Центру професійно-технічної освіти) і по дорозі на Окружну й Снітинку (неподалік автозаправки). Із тих земель, які є в Академії аграрних наук, було обрано ті, які не входять у захисні зони, а отже, можуть бути використані під житлову забудову. До того ж, уточнив міський голова, ­обрано їх після попереднього опрацювання питання з ­Асоціацією учасників бойових дій та учасників АТО. Самим атовцям, каже Михайло Нетяжук, і приймати колективне рішення про розподіл наділів.

Втім, тридцяти гектарів для забезпечення земельними ділянками всіх ­наших учасників АТО не вистачить, адже наразі від них є понад шістсот ­звернень. Отже, робота продовжуватиметься.

Людмила Урлапова