Актульні новини Фастова і Фастівського району

Вечірній ринок: новий привід для тривог і перемовин

Над центральним входом до Вечірнього ринку розміщено великий ­банер, напис на якому сповіщає, що ПП “СКК В. Качановського” 24 липня ­отримало дозвіл на виконання підготовчих робіт для будівництва на цій території торговельно-розважального комплексу. Вказується й терміни таких робіт: третій квартал цього року – перший квартал року наступного. Підприємці, які торгують на Вечірньому і вже цілий рік, відколи вперше почули про наміри господарів ринку спорудити тут такий комплекс, воюють за свої робочі місця (бо мають підстави вважати, що працювати в ньому їм не дадуть), почали бити тривогу ще голосніше. Попереджають, що організовуватимуть мітинги і не пускатимуть на територію ринку техніку, якщо така прибуде для демонтажу споруд.

“Все повинно відбуватися відповідно до закону, – ­наголосив, коментуючи під час недавньої прес-конференції на прохання журналістів цю ситуацію, міський голова ­Михайло Нетяжук. – Будь-які будівельні роботи на орен­дованій у міста земельній ділянці можуть здійснюватися лише за погодженням міськради. Оскільки міська рада ­такого погодження не давала, капітального будівництва на території ринку бути не може. Навіть наявність дозволу на проведення цих робіт права вести їх не дає”.

Після того, як було вивішено банер, Михайло Нетяжук і голова постійної депутатської комісії із земельних питань Станіслав Онищук, який давно і послідовно виступає ­проти дій ПП “СКК В.Качановського” (в одному зі своїх останніх постів у Фейсбуці він схарактеризував їх як спробу рейдерського захоплення земель міської громади) на прохання підприємців зустрічалися з ними на ринку, потім було засідання земельної комісії, потім – розмова з цього приводу із заступником голови облдержадміністрації В’яче­славом Кучером, наради за участю керівництва “СКК ­Качановського” і підприємців у присутності працівників правоохоронних органів… А ще міська влада звернулася до Держархбудконтролю області за роз’ясненням щодо правомірності надання цим органом дозволу на виконання робіт на ділянці, яка є власністю міської громади.

Підготовчі роботи – це що? Розчищення території для ­будівництва? Міський голова повідомив: на нараді за участю правоохоронців акцентувалося на тому, що навіть огородження ринку парканом зараз, поки не стане зрозуміло, що міська рада на це погоджується, бути не може, бо це означатиме блокування роботи підприємців. А якщо це буде зроблено і заявлено про те, що ринок закривається, міська рада матиме підстави для розірвання договору оренди цієї земельної ділянки. “Адже виділялася вона саме для організації ринку, і якщо одна зі сторін договору оренди землі одноосібно хоче при­пинити його роботу, то інша сторона може ­ставити питання про розірвання договору, – пояснює Михайло Нетяжук. – Тому, на мою думку, на теперішньому етапі ніхто не допустить закриття ринку”.

Але наводити порядок на Вечірньому треба. Про необхідність його реконструкції ­говорять і міська влада, і підприємці, і фа­стівчани, які віддають перевагу закупівлям саме тут, але умовами не вельми задоволені. “У форматі суспільного діалогу, – нагадав міський голова, – обговорювалися два проекти реконструкції ринку. Перший – будівництво торгівельно-розважального двоповерхового центру, а другий – впорядкування торгівельних рядів і встановлення одноповерхових павільйонів. Підприємці наполягають саме на другому варіанті, який не передбачає капітального будівництва. Його ­реалізація дозволяє здійснювати роботи без повного закриття ринку – або по рядах, або по секторах”.

Перемовини з власниками ринку, каже міський голова, тривають. “Ці переговори, – каже він, – непрості, але це приклад, коли ми всі повинні усвідомити, що лише пошук консенсусу і компромісу є єдиним прийнятним варіантом. Тому що “продавлювати” лише свою особисту думку, не зважаючи на позицію іншої ­сторони, – це неправильно. Головне – спільне бачення майбутнього”.

Людмила Урлапова