Актульні новини Фастова і Фастівського району

Відзначено лауреатів літературно-мистецької премії імені Володимира Косовського

Цього року ними стали Євген Букет і Людмила Гальченко

Традиційно в кінці липня, напередодні дня народження Володимира Косовського патріотична громадськість збирається на могилі поета, що у селі Веприк Фастівського району, щоб увічнити пам’ять поета, видатного земляка, політкаторжанина, борця за українську державність і провести церемонію нагородження лауреатів премії, названої на честь поета.

27 липня голова оргкомітету премії, Почесний громадянин Фастова Анатолій Дре­вецький і координатор оргкомітету, депутат Фастівської міської ради Іван Неживий вручили заслужені нагороди цьогорічним переможцям. Дипломи лауреатів премії під номерами 26 і 27 відповідно та нагрудні знаки цього року отримали Євген БУКЕТ (головний редактор газети “Культура і життя”, голова Київської обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Шевченка, заступник голови Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців) – за книгу “Швачка – фенікс українського духу” (2016 р.) і багаторічні дослідження гайдамацького руху в Україні, та Людмила ГАЛЬЧЕНКО (народна рукоділь­ниця, яка самостійно опанувала художню ­вишивку) – за багаторічну діяльність у галузі образотворчого мистецтва.

Премію імені Володимира Косовського присуджують на конкурсних засадах із липня 2003 року за твори літератури та мистецтва (художня література, музичні твори, образотворче та ­декоративно-прикладне мистецтво, кінофільми, теле- та радіопередачі, ­фотороботи, театральні вистави, ­концертно-виконавська діяльність, публіцистика, журналістика, історико-краєзнавчі дослідження тощо) та ­науково-популярні твори, які створені, оприлюднені, стали надбанням суспільства протягом календарного року, що передує даті щорічного визначення ­переможців конкурсу. Вона може присуджуватися також за багаторічну діяльність і за творчі здобутки (реалізацію програм), що вимагали кілька­річної плідної праці. На конкурсі розглядаються твори (роботи), що належать фастівчанам – авторам, які народилися чи проживають (проживали) у місті Фастові або Фа­стів­ському районі, а також авторам, творчість яких пов’язана з Фастівщиною. Головні вимоги до кон­курс­них творів (робіт) – художня цінність та виконавча майстер­ність, а також високий патріотизм і соціальна значущість. У ­конкурсі беруть участь творчі роботи, виконані (оформлені) укра­їнською мовою. Оргкомітет ви­словлює подяку за матеріальну, організаційну та інформаційну підтримку в проведенні цьогорічної церемонії відзначення лауреатів депутату Київської ­обласної ради Олександру Волинцю, депутату міськради минулого скликання Віктору ­Маленівському, директору “Старого гастроному” Любові Пахомовій, редакціям газети ­“Перемога” і журналу “Наш городок”.

Оргкомітет

На фотографіях:

Голова оргкомітету премії Анатолій Древецький відзначає лауреата Євгена Букета у с.Веприк;

Координатор оргкомітету премії Іван Неживий, голова районного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т.Шевченка Віталій Сокур і директор ТОВ “Пивоварня Зіберта” Любов Онищук вітають лауреата ­Людмилу Гальченко.