Актульні новини Фастова і Фастівського району

Якщо не миром, то через суд

фастівська влада хоче повернути парк місту. А приватний партнер хоче отримати компенсацію у 800 тисяч гривень

Міська рада твердо стоїть на тому, щоб розірвати договір про державно-приватне партнерство, згідно з яким у 2012 році парк культури і відпочинку імені Юрія Гагаріна був переданий в управління ТОВ “ОРТ ВЕКТОР”. Нарікань на те, як це товариство парком управляє, багато і у влади, і у фастівчан. Вони все частіше і все голосніше заявляють про своє невдоволення і виглядом, і, так би мовити, “наповненням” цієї колись улюбленої багатьма зони відпочинку. А останнім ­часом мешканці міста почали називати парк ще й небезпечним: бо то гілляка на алею впаде, то поміст каруселі “Ромашка” ­просто під ногами провалиться, а днями і взагалі вся карусель упала (хоча й не без сторонньої “допомоги” – кажуть, підлітки там увечері розважалися, та все ж, виходить, ­могло це статися й удень, коли на ній катаються діти…).

Категоричні розмови про необхідність наведення в парку порядку ведуться вже щонайменше рік. А оскільки реакції не відчутно, зайшла мова про розірвання укладеної угоди. Підстави, розповів на прес-конференції для місцевих ЗМІ міський голова Михайло Нетяжук, є: “ОРТ-ВЕКТОР” не виконав зобов’язань, які брав на себе при підписанні договору. У ньому вказувалося, що приватний партнер має протягом чотирьох років вкласти в розвиток парку 3,2 мільйона гривень, але цього не зробив.

Втім, не все так просто. ТОВ (згідно із тим же договором) намагається виставити міській раді рахунок за розірвання угоди, пропонуючи компенсувати кошти, вкладені ним у розвиток парку, й оцінюючи свої старання у 800 тисяч гривень. Саме таку суму, розповів міський голова, приватний партнер озвучив на черговій зустрічі – вже третій за останні два тижні. “Ми із цією сумою не погоджуємося, – каже Михайло Нетяжук. – Тож перемовини триватимуть і надалі, хоча я не виключаю, що в найближчій ­перспективі доведеться подавати судовий позов, тому що у такому стані, як зараз, парк залишати не можна”. Втім, як і раніше, міський голова найприйнятнішим вважає “мирний”, себто несудовий варіант вирішення проблеми. Хоча б тому, що розгляд справи у суді може розтягнутися на кілька місяців, якщо й не на цілий рік.

Людмила Урлапова