Актульні новини Фастова і Фастівського району

Життя, присвячене дітям

63 роки педагогічного стажу і ­бажання вкласти в дитячі голови максимум корисної інформації та безцінних знань. Такою є талано­витий педагог, вчитель від Бога Олександра Кирилівна Мирошні­ченко, якій цього вівторка випов­нилося 85 років.

Народилася Олександра Кирилівна 28 серпня, у день великого ­свята Успіння Пресвятої Богородиці. Шлях педагога обрала свідомо. З 1952 по 1954 рік навчалася в інституті підготовки вчителів у Чернігові. Тоді, у повоєнні роки, педагогічних кадрів не вистачало, тому за два роки ­можна було отримати базові знання, яких було достатньо для ви­кладання. За розподілом молода вчителька була направлена до Львівської області, де вирішила ­отримати більш ґрунтовні знання – здобути повну педагогічну освіту.

Із 1970 року працювала у Фастів­ському інтернаті. Діти з нелегким життям, яким не вистачало материнської любові та турботи, завжди горнулися до Олександри Кирилівни. Багато з її вихованців досі теле­фонують, приїздять у гості, щиро ­радіють випадковій зустрічі.

Із Фастівським ліцеєм-інтернатом у Олександри Кирилівни пов’язано чи не все життя. Він став її другою домівкою, місцем, куди талановитий вчитель математики і невтомний завзятий вихователь вкладала свою душу та серце. Час спливав, і лише два роки тому, у 83-річному віці, Олександра Мирошніченко ­вирішила попрощатися з ліцеєм – пішла на заслужений відпочинок. Але і зараз частенько приходить сюди, адже роботі тут віддала 46 років ­свого життя, тут її радо зустрічають колеги й діти. А простеньке “Кири­лівна”, як її називали і досі називають учні, в усіх викликає усмішку, приємні асоціації і теплі спогади.

У ювілейний день народження до Олександри Мирошніченко одними з перших завітали голова комітету самоорганізації населення мікрорайону Завокзалля Олена Мороз, секретар КСОНу Людмила Діденко та ­голова вуличкому Олексій ­Перепелиця. Вони від щирого серця вітали іменинницю й ­бажали їй міцного здоров’я і всіляких гараздів. Та на цьому привітання тільки розпочалися. Двері її гостинного дому цього дня не зачинялися : учні, друзі, рідні та близькі – усі йшли, щоб привітати Олександру Кирилівну з її святом.

Олександра Мирошніченко – це та людина, про яку можна говорити багато і лише хороше. Її життєвий шлях не був легким, але вона завжди ­намагалася дати “путівку в життя” тим, хто цього потребував. Кожен крок Олексан­дри Кирилівни співзвучний із турботою про ближнього. З-під її крила вийшли тисячі вдячних учнів, які й досі пам’ятають її життєву науку.

Здавалося б, у такому ­поважному віці людина має відпочивати. Та це точно не стосується Олександри ­Миро­шніченко. Вона й досі вчить дітей математиці, має невеличке господарство, турбується про рідних та із задоволенням ­виховує правнука Іллю, який обож­нює свою мудру, талановиту й невтомну ­бабусю.

Тетяна Садикова