Актульні новини Фастова і Фастівського району

Київщина: новини, події, факти

Майбутнє – за децентралізацією

Спеціальний посланник ФРН з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт назвав децентралізацію основою стрімкого розвитку регіонів

Минулого тижня перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Анісімов зустрівся зі Спеціальним посланником ФРН з питань реформ в Україні паном Георгом Мільбрадтом. Вони обговорювали впровадження реформи децентралізації, проблемні питання, які виникають у процесі об’єднання територіальних громад Київської області, та шляхи їх вирішення. В зустрічі також взяли участь виконуючий обов’язки директора ­департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Наталія ­Погребна та виконуючий обов’язки директора департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитро Ликов.

Німецький політик Георг Мільбратд як консультант з питань реформ в Україні говорив про законодавчий маршрут з децентралізації – “17 ключових законопроектів, які є основою для подальшого розвитку й успішного впровадження реформи децентралізації на місцях”. Цей перелік законопроектів був напрацьований Мінрегі­оном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами, місцевими громадами, громадянським суспільством та експертами і підтриманий Координаційною радою донорів. Крім того, професор Мільбрадт нагадав про затверджений у лютому цього року новий План дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки щодо децен­тралізації, яким передбачено продовження маршрутної карти не тільки з об’єднання і підсилення громад, а й щодо впровадження секторальної децентралізації.

Почесний гість розповів і про особливості проведення децен­тралізації в Німеччині. Зокрема, проінформував, що у них цей процес тривав досить довго і проходив у кілька етапів. На першому мешканці населених пунктів, переважно невеликих, добровільно висловлювалися за об’єднання їх громад. Далі дійшла черга до здійснення відповідних кроків примусово. Це стосувалося насамперед великих міст, об’єднання яких проходило досить важко. На останньому етапі мало місце зменшення кількості районів і ви­значення чітких завдань, які ставилися перед новоствореними ­адміністративними одиницями. Як сказав Спеціальний посланник, за децентралізацією – майбутнє ефективної реалізації потреб ­на­селення та стрімкого розвитку регіонів.

Нагадаємо, що в рамках угоди між Петром Порошенком та ­Анґе­лою Меркель на початку серпня 2017 року Георга Мільбрадта делеговано урядом Німеччини як спеціального посланника з питань реформ в Україні, зокрема у сфері якісного державного управління й децентралізації.

 

З турботою про героїв і їхні родини

Вже розглянуто 1658 заяв про надання матеріальної допомоги на суму 61,9 мільйона гривень

Днями під головуванням заступника голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслава Кучера відбулося чергове засі­дання комісії з надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності, яку утворено на виконання відповідної обласної комплекс­ної програми, затвердженої у квітні цього року.

В ході засідання затверджено 82 заяви від сімей військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, які знаходяться в складних життєвих обставинах, 1 заяву від учасника антитерористичної операції, якому встановлено інвалідність І групи, 37 заяв від учасників антитерористичної операції, яким встановлено інвалідність ІІ групи, 41 заяву від учасників антитерористичної операції, яким встановлено інвалідність ІІІ групи, 34 заяви від учасників антитерористичної операції з числа учасників бойових дій відпо­відно до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, ­гарантії їх соціального захисту, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності”, 25 заяв від військово­службовців, які проходять військову службу за контрактом, і 68 заяв від членів сімей, родичі яких загинули в зоні проведення антитерористичної операції.

Загалом у 2018 році комісією розглянуто 1658 заяв на суму 61,9 мільйона гривень. Збір документів на отримання матеріальної допомоги продовжується. Заяви і пакети документів заявники мають подати до управлінь соціального захисту населення райдерж­адміністрацій і міськвиконкомів.

 

Розвиток культури – в пріоритеті

У цьому запевнив голова КОДА Олександр Горган, вітаючи нових стипендіатів

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган вручив сертифікати стипендіатів голови КОДА видатним діячам культури області. Урочисте вручення сертифікатів від­булося під час засідання колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Серед учасників та гостей були представники Київської облдерж­адміністрації, керівники установ культури обласного підпорядкування, працівники управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, представники громадських організацій і ­творчих спілок Київської області, стипендіати голови Київської ­обласної державної адміністрації в галузі культури.

Вітаючи нових стипендіатів, Олександр Горган наголосив: “Культурна спадщина Київщини, яка успішно зберігається та примножується, є однією із наших сильних сторін, а розвиток культури – в пріоритеті”. За словами голови облдержадміністрації, наразі чітко окреслені головні напрямки розвитку культури на наступний рік. У планах – провести декілька культурно-мистецьких заходів ­обласного і всеукраїнського значення, різних за напрямками та жанровим змістом, які значною мірою змусять мобілізуватися усе культурне середовище Київщини.

Олександр Горган пообіцяв суттєву підтримку майстрам, ­митцям, провідним творчим колективам Київщини і щиро побажав стипендіатам нових творчих досягнень у майбутньому.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації