Актульні новини Фастова і Фастівського району

Користь і шкода грибів

Користь грибів полягає в їх збалан­сованому складі всіх цінних для організму людини компонентів. Тут і білки, і жири, і вуглеводи, і корисні вітаміни. Але при всьому цьому гриби є досить низькокалорійним і дієтичним продуктом, адже на 90 відсотків гриб складається з води. В грибах міститься аж 18 амінокислот, які сприятливо діють на організм.

Так, у 100 г грибів міститься 4 г білка, 3 г вуглеводів і всього 1 г жиру. І кожна із цих складових повністю засвоюється організмом, приносячи користь. В грибах міститься багато вітамінів: вітамін А, вся корисна група вітаміну В, вітаміни РР, Е і D. Гриби сприятливо впливають на нервову систему, роблять шкіру здоровою, покращують стан нігтів і волосся. Багаті гриби і на різноманітні мікроелементи. Тут тобі і калій, і мідь, і сірка, і фосфор, і марганець, які насичують організм, сприятливо впливають и на серцево-судинну систему, обмін речовин, ­вироблення гормонів, зміцнюють імунітет.

А гриби лисички є природним антибіотиком завдяки вмісту в них величезних доз вітаміну А і вітаміну В, селену і цинку. Лисички дуже корисні при цукровому діабеті.

Незважаючи на таку користь грибів, вони мають ряд протипоказань. Гриби можуть стати причиною серйозного ­харчового отруєння. Тому їх варто купувати тільки в магазинах, де шанс натрапити на несвіжий або отруйний гриб значно менший. Отруєння можуть викликати несвіжі, червиві або старі гриби. Часте й активне вживання грибів може призвести до хвороб шлунково-кишко­вого тракту. Це пов’язано з тим, що в ­грибах міститься білок хітин, який практично не перетравлюється нашою травною системою. Саме його надлишок може призвести до гастриту та інших більш серйозних проблем. Також не ­рекомендується їсти гриби дітям до ­дванадцяти-чотирнадцяти років.