Актульні новини Фастова і Фастівського району

Краще мало, ніж нічого

Але і цього “мало” поки що немає...

Все частіше ми жаліємося на те, що жити в Україні стало ­дорого. Обтяжують гаманець українця і високі тарифи, і ціни на одяг та харчі, і дорогі ліки, і, м’яко кажучи, недешеві ­від­починок чи оздоровлення. Навіть народжувати дітей (а особливо, коли вже є первісток) зараз наважуються ­одиниці, бо це також дорого…

Україна – 172-га за рівнем народжуваності у світі. Тож, щоб покращити демографічну ситуацію в країні, уряд за­провадив нову адресну допомогу при народженні “Пакунок малюка”. З чого він складатиметься, “Перемога” писала в ­минулому номері, а ось думки щодо того, чи врятує нас від демографічної кризи така державна підтримка загальною вартістю у п’ять тисяч гривень, і взагалі, чи потрібна вона ­молодим родинам, ми збирали на фастівському “П’ятачку”.

Тетяна Сіра, пенсіонерка (фотографуватися відмовилася): Я вже не лише мама, а й бабуся. У ті часи, коли я народжувала своїх дітей, фінансової підтримки від держави ми не отримували, а тому доводилося розраховувати лише на власні сили. Вже моїм дітям допомогу при народженні малюка на­раховували, і знаю, що вони були задоволені ­такою опікою з боку дер­жави. Тому я підтримую ідею запровадження до­помоги у вигляді “Пакунка для малюка”. Найнеоб­хідніші речі, з яких він ­складатиметься, не будуть зайвими після народження дитинки для більшості ­українських сімей.

    Світлана Третяк, ­вихователька (на фото з донькою Настунею): Вперше про таку допо­могу я дізналася від вас, а тому до цього часу над цим не задумувалася. Взагалі, я не проти під­тримки молодих сімей, адже коли народилася донечка, державна грошова допомога була ­суттєвою фінансовою підтримкою для моєї ­родини. А з іншого боку, я знаю в якому стані зараз перебуває українська медицина і фастівська в тому числі. У лікарнях немає найнеобхіднішого для якісного обслуговування дітей. Я б запропонувала розподілити ці кошти по ­регіонах, щоб ліки і потрібне обладнання отримали медичні заклади по всій країні. Думаю, цей варіант підійшов би всім батькам, адже здоров’я дитини – понад усе.

Вікторія Григорев­ська, домогосподарка: Задумка хороша і добре, що це буде до­помога саме для дитини, а не грошова – для батьків. На жаль, у нас багато неблагополучних родин, які можуть використати ці п’ять тисяч гривень на власні по­треби, а може, й взагалі пропити. Знаю, що з державного бюджету на цю програму виділятимуть чималі кошти, у тому числі і з наших податків, та я переконана, що ­мамочкам треба допомагати, адже нам раніше не те що речей першої необхідності, а й грошей не давали. Після народження донечки я, здається, отримала ­гривень двадцять, а коли з’явився на світ син – трохи більше… Народжуваність, звісно, ця допомога не підвищить, але подарунки – це завжди приємно!

Євгенія Поспішна, мама двох синочків – Данила і Романа: Я за те, щоб вартість ­“Пакунка малюка” додали до тих грошей, що їх родина отримує на дитину. З власного до­свіду знаю, що не завжди речі першої необ­хідності можуть підійти дитині. Наприклад, підгузки чи крем можуть викликати у малюка алергію. Має бути вибір, і я за те, щоб усе ­потрібне батьки обирали для своєї дитини індивідуально. А взагалі, якби мені довелося голосувати за те, на що держава повинна ­витратити ці два мільярди гривень, я б під­тримала ідею спрямувати ці кошти на ліку­вання важкохворих діток, яких так багато в нашій країні. У їхніх батьків не було б потреби просити фінансової допомоги у людей, а цю допомогу вони б отримали від держави.

Андрій, криміналіст (на фото разом із сином Денисом): Трошки менше двох років тому і в моїй родині з’явився малюк. Якби на той час видавали такі подарунки, не довелося б постійно бігати до магазину по найнеобхідніше. П’ять тисяч гривень, за які закуплять вміст пакунка, – це не дуже багато, але все ж таки краще, ніж нічого. Із власного досвіду скажу, що коли дружина отримала допомогу при народженні дитини, ці кошти зайвими не були, адже постійно потрібні були всілякі речі для синочка. Мені складно сказати, на що інше могла б використати держава щорічно два мільярди ­гривень. В ідеалі хотілося б, щоб і молоді сім’ї відчували підтримку країни, в якій зростатимуть їхні діти, і щоб мали можливість лікуватися безкоштовно і тут, в Україні, ­важкохворі діти. Дбати потрібно і про новонароджених, і про старших. Можливо, колись так і буде…

Людмила Костюк, біблі­отекар: Якщо ті речі, які міститиме “пакунок малюка”, будуть якісними, думаю, що молоді батьки із задоволенням приймуть такий подарунок. Моя співробітниця скоро стане бабусею, і коли в її родині дізналися про цю допомогу від держави, вони зраділи. Потрібно заохочувати молодь, щоб народжували дітей. У ці скрутні для українських родин часи будь-яка допо­мога не буде зайвою.

Микола, пенсіонер (фотографуватися відмовився): ­Думаю, уряд, ухвалюючи таке рішення, орієнтувався на ­неблагополучні і багатодітні родини, яких у нашій країні багато. Коли значно підвищили державну допомогу при народженні дитини, траплялися випадки, що жінки народжували дітей ­заради грошей – мовляв, кредит потрібно погасити чи холодильник купити, а малюки залишалися голодними і недоглянутими. Тож коли мама отримає необхідні речі для своєї ­дитинки, є надія на те, що вони створять комфорт для малюка хоча б на деякий час, а не так, як гривні, будуть витрачені на цигарки чи пиво. Я лише маю великі сумніви щодо того, чи будуть видавати цю допомогу в майбутньому. Часто політики починають дбати про людей напередодні виборів, щоб за них голосували, а після виборів виявляється, що грошей на подальше фінансування соціальних програм немає.

P.S. Станом на 4 вересня у пологове відділення Фастівської центральної районної лікарні “Пакунки малюка” ще не надійшли. Проте обіцяне мами народжених після 1 вересня малюків отримають. До Фастівського районного управління соціального захисту населення вже подано чотири заяви на отримання “Пакунка малюка” від мешканок району  і фастівчанок, які стали мамами у перші вересневі дні . Начальник управління Валентина Перга запевнила, що як тільки ця державна допомога надійде до пологового відділення, працівники управління соцзахисту повідомлять про це мамочкам і в урочисто  вручать їм ці подарунки.

Начальник міського управління соціального захисту населення Олександр Кабанець також наголосив на тому, що “Пакунки малюка” мають отримувати і роздавати мамам новонароджених малюків саме пологові відділення, а не управління соцзахисту. Лише в тому випадку, зазначив Олександр Кабанець, якщо за різних обставин вони не отримали цей пакунок при виписці з лікарні, мами повинні із заявою звертаються до управління.

Олена Олійник, мар’яна РИБИТВА ( фото)