Актульні новини Фастова і Фастівського району

На добрій ниві

Наша зустріч із 27-річним Андрієм Греком відбулася в селі Оленівка ще влітку. Я пригадав, як зовсім юним він грав за футбольну команду села в районних змаганнях. Тому розмова розпочалася легко й невимушено.

Ще з шкільних років його вабила техніка. Тому і вибір зробив не вагаючись: після за­кінчення дев’ятого класу Оленівської школи вступив до технікуму транспортного будування. А в душі була та незмінна стежина, що вела до пізнавання дивосвіту, що день у день зміцнювала віру хлопця у можливість оволодіти колись тією могутньою чарівною технікою. Тому і вступає згодом до Національного університету транспорту. Уже в дев’ятнадцять років, під час канікул, пішов працювати помічником комбайнера до ­Михайла Мельніченка. Жадібно слухав, вловлюючи кожне слово, кожну інтонацію наставника. Бо саме тут, у полі, можна ­зба­гнути свою силу, повірити у свої можливості.

З того часу Андрій прикипів до землі, так розпочав освоювати потужний комбайн. І ось уже вісім років утверджує свою мрію, працює помічником на зернозбираль­ному КЛААС “Лексіон”. А коли минає літня пора, працює водієм в ДП “Оленівське”. Є в нього перші нагороди, подяки і премії від господарства. Але є й те, чого нічим не ­виміряти… Бо він зустрів тут сотні світанків. І завжди знатиме ціну людської праці і ­пригорщі зерна. І житиме у його пам’яті рідне село, рідне поле. Бо вічна праця хлібо­роба. Бо в усі віки вона ­лишається найголовнішою.

Микола ЖУРБА