Актульні новини Фастова і Фастівського району

Налаштований на роботу

Так схарактеризував новопризначеного голову Фастівської районної адміністрації Василя Кравченка голова ОДА Олександр Горган

Посада голови Фастівської райдержадміністрації залишалася вакантною впродовж майже п’яти місяців – відколи 20 квітня за власним бажанням звільнився Дмитро Воронін, який керував районом із кінця червня 2017-го. У тому, що буде призначено нового голову РДА, звісно ж, ніхто не сумнівався, але хто це буде і коли це станеться, залишалося таємницею (принаймні для переважної більшості з тих, хто цікавиться по­лі­тичними процесами ­районного масштабу). Півтора місця тому стало зрозуміло всім: станеться це скоро. Про це прямо сказав на нараді, проведеній наприкінці липня у Фастові, голова обласної державної адміністрації Олександр Горган. На тій нараді він гостро говорив про невтішну ситуацію у нашому, на його думку, найскладнішому в усій ­області депресивному районі: про зростання безробіття, критичний стан інфраструктури тощо. І підкреслив: ця ситуація ускладнюється відсутніс­тю ефективного керівника – легітимного, повно­правного, дієвого голови райдержадміністрації, але такий ось-ось буде. Голова ОДА пообіцяв: наступний його приїзд на Фастівщину зумовлюватиметься саме призначенням нового очільника району.

Візит Олександра Горгана і його заступника ­В’ячеслава Кучера з місією представлення нового голови районної державної адміністрації від­бувся цього понеділка, 17 вересня. А про те, хто став новим керівником РДА стало відомо ще за чотири дні до цього, коли Президент України ­Петро Порошенко підписав розпорядження про ­призначення на цю посаду Василя Кравченка.

Перед тим, як представити новопризначеного голову РДА, Олександр Горган нагадав присутнім у великій залі адмінбудинку рад сільським головам, депутатам райради, працівникам райдержадміні­страції, керівникам територіальних підрозділів міністерств і відомств про попереднє спілкування з приводу численних проблем району, а особливо про підсумок тієї наради:

– Ми дійшли одностайності у тому, що Фастівщині потрібна сильна згуртована команда, адже більшість проблем, які виникають у районі, зумовлені постійним роздраєм, постійною ситуацією якоїсь ворожнечі, ­деструктивних стосунків.

Голова облдержадміні­страції наголосив на слові “деструктивних”. Бо, каже, він схвально ставиться до здорової змагальності і ­конкуренції, але коли ця ­боротьба спрямована практично на знищення представників місцевої еліти, то про конструктив мова не йде. А саме це має бути визначальним. І саме на таку конструктивну роботу в районі він сподівається. Навіть упевнений у тому, що так і буде. Бо, наголосив, із призначенням нового голови РДА у районі не просто сформована вся “архітектура влади”, ­тепер тут є “двигун”, який запустить позитивні процеси. Але працювати над тим, щоб ці процеси були ­динамічними, потрібно всім разом, підкреслив ­Олександр Горган. Тому й закликав усіх до співпраці, а не до пасивного споглядання за діями нового ­очільника району:

– Навіть людина, яка вірить у себе і впевнена у своїх силах, не отриму­ючи підтримки, з часом “вигорає”. Тому не можна ­просто чекати, вийде щось чи не вийде у того, хто зголосився взяти на себе відповідальність, кроку­ватиме він вперед чи на чомусь споти­кнеться. Не можна просто спо­глядати, наче дивитися якийсь серіал і гадати, що буде в наступній серії. Час, коли не працюємо всі разом, – це час втрачених можливостей!

Більшість районів Київщини, зауважив голова облдержадміністрації, часу на споглядання не марнували, а тому й можливостей не втрачали. Там у сільських голів, каже він, вже закінчилися проектні документи – все заплановане реалізували. Тому й Фастівщині потрібні труд і згуртованість.

А для цього – розуміння, що учасниками розбудови рідного краю мають бути всі. І хоч ситуація тут, вкотре підкреслив Олександр Горган, непроста,  але всі складові успіху є:

– Є підтримка обласної влади. Є впливовий і дієвий народний депутат Руслан Сольвар, ефективність роботи якого окре­мо відзначає Президент України. Є конструктивний і точний у проханнях і пропозиціях стосовно того, як вирішувати проблеми, голова районної ради Геннадій Сиваненко. Є відповідальний міський голова Михайло Нетяжук, який зацікавлений у співпраці з районною владою, тому що проблеми у багатьох ­випадках треба вирішувати командно, лобіювати спільним фронтом.

У тому, що Василь Кравченко буде успішним головою ра­йонної державної адміністрації, який виведе район з депресії, ­Олександр Горган переконаний. Бо, каже, з першої ж зустрічі із ним відчув, що Василь Віталійович має спрагу віддатися ­роботі сповна й показати все, на що здатний. Голова ОДА ­розповів: мав співбесіди із сімома претендентами на цю посаду. Шістьох інших він відхилив. Бо один, за словами Горгана, “стелиться”, ще один відразу ж пояснив, що йому треба десь пересидіти – а який із такого керівник району? Були, каже, й сильні кандидати, але він мав передовсім зрозуміти, що у ­людини є не тільки міцний стержень, а й добре серце.

– Минув час, коли керівник був ефективним тільки завдяки залізній хватці. Зараз це не працює. Зараз страх не працює. Зараз працюють ефективно тільки ті керівники, у яких є справжній авторитет через довіру, через позитивне ставлення. Коли я доповідав Президентові про цього кандидата на ­посаду голови Фастівської райдержадміністрації, він запитав, наскільки я у ньому впевнений – бо ж я його рекомендую. Відповів: так, упевнений, він людина позитивна і стовідсот­ково налаштована на роботу.

Сам Василь Кравченко, виступаючи перед районним активом, про себе коротко розповів так: народився у 1962 році на Тетіївщині в простій сім’ї, знає всі складнощі сільського життя. За освітою – медик. Після восьми класів вступив до медучили­ща, а після навчання у ньому і служби у війську став студентом медінституту. Здобувши спеціальність, працював щелепно-лицьовим хірургом, п’ять років керував відділенням вій­ськового госпіталю в Німеччині, потім на керівних посадах працював у  медичних закладах. Зокрема, майже десять років –­ ­головним лікарем Києво-Святошинської центральної районної лікарні, яка до його приходу туди була однією з найгірших в області, а згодом стала найкращою. Із посади головного лікаря ЦРЛ Василь Кравченко пішов працювати в Міністерство охорони здоров’я, був помічником міністра, потім – директором медичного департаменту. Заслужений лікар України. Свого часу успішно захистив кандидатську дисертацію. У 2017-му вступив за конкурсом в докторнатуру. Буквально минулої п’ятниці відбувся попередній захист його докторської дисертації. Обидві наукові роботи – на тему управління охороною здоров’я.

Звичайно ж, з огляду на фах Василеві Кравченку ближча ­медична галузь, але він готовий до роботи над усім спектром викликів, що стоять перед Фастівським районом. Знає і про ­проблеми сільських голів (бо ж, як уже згадувалося, виріс у селі), і про турботи депутатські (був депутатом Києво-Святошинської райради). Підкреслив: і до себе ставиться вимогливо, і так само вимогливий до інших. Найбільше цінує в людях порядність, професіоналізм, патріотизм і відповідальність. ­Великі кадрові зміни робити не збирається: хто працював нормально, той і працюватиме, але тим, хто ставиться до роботи по-іншому, новий голова РДА порадив переглянути свій підхід до виконання обов’язків.

Зі сподіванням на підтримку тих, із ким йому тепер пра­цювати, Василь Кравченко висловив не просто надію, а ­впевненість у тому, що Фастівський район вийде на передові позиції. До цього він пообіцяв докласти максимум зусиль – і щоб виправдати виявлену йому довіру Президента України і голови обласної державної адміністрації, і щоб не підвести тих, кого зараз закликав стати єдиною командою, і щоб просто ­стало кращим життя у районі, який зачекався розвитку. З вірою у це, запевнив, і приступає до роботи.

Успіхів у цій нелегкій роботі побажали новопризначеному ­голові райдержадміністрації всі, хто мав слово на цьому зібранні: і голова районної ради Геннадій Сиваненко, який по­обіцяв підтримку і його особисто, й депутатського корпусу, й сільських та селищних голів, і міський голова Михайло ­Нетяжук, який запевнив у готовності до конструктивної співпраці та спільного вирішення проблем, і Томашівський сільський голова Олена Пашун, яка висловила сподівання, що Василь ­Кравченко вестиме діалог не тільки з керівництвом держави та області,не тільки з колегами, а й обов’язково із сільськими головами – представниками громад, і що завдяки спільній праці єдиною командою вдасться досягти того, щоб Фастівський район більше ніколи не називали депресивним.

На це дуже сподівається й голова ОДА Олександр Горган, відчуваючи і свою відповідальність за ситуацію в районі. А ще – розуміючи, що із Кравченком йому буде працювати незручно:

– Я знаю: він весь час буде мене “діставати”: зробіть те, зробіть се. Він сильна людина, від буде наполягати, він ставитиме складні запитання керівникам департаментів. Але я це вітаю, бо так і має бути. І саме тому із призначенням Василя Кравченка головою райдержадміністрації я безпосередньо пов’язую закінчення періоду певної не економічної, а в першу чергу моральної депресії в районі. Фастівський район зараз у полі зору не тільки обласного керівництва, а й Президента України, а тепер ще і є нарешті з кого спитати. Тому я сьогодні з дуже твердим оптимізмом дивлюся не в далеку перспективу, а вже в найближче майбутнє.

Василь Кравченко приступив до роботи. Про те, якими були його перші кроки, які місцеві проблеми його найбільше вразили, які завдання він вважає першочерговими, “Перемога” планує розпитати новопризначеного голову районної державної адміністрації через тиждень-другий.

Людмила УРЛАПОВА