Актульні новини Фастова і Фастівського району

Олександр Горган: “Розвиток підприємництва – це один із найважливіших чинників відновлення економіки та рушійна сила її модернізації”

30 серпня з нагоди відзначення Дня підприємця голова Київської обласної державної адміністрації Олександр ­Горган провів розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Київській обласній державній адміністрації.

Оновлений склад ради на паритетних засадах об’єднав представників бізнесу, громадських об’єднань під­при­ємців, представників облдержадміністрації, Державної фіскальної служби України, Національної поліції України, Державної регуляторної служби та інших обласних підрозділів центральних органів виконавчої влади, що дасть можливість конструктивно і, що головне, оперативно реагувати на вирішення всіх нагальних питань та захищати права підприємців.

Вітаючи присутніх, голова КОДА Олександр Горган ­наголосив:

– Суб’єкти підприємництва Київщини завжди були і ­залишаються надійною опорою розвитку регіону. Адже бюджет області на дві третини наповнюється завдяки роботі малого та середнього бізнесу, що в сумі дає нам можливість будувати нові дороги, зводити сучасні ­школи, відкривати садочки, оснащувати лікарні. Тому ­сьогодні від імені жителів нашого регіону та державної влади висловлюю вам щиру подяку за розвиток Київ­ської області. Але, окрім податків, окрім створення необ­хідного людям продукту, за вами стоять колективи. І я повинен визнати той факт, що на сьогоднішній день формується патерналістська модель ведення бізнесу, а це є найвищим доказом соціальної відповідальності керівництва підприємства перед командою, яка стає не ­просто найманими працівниками, а єдиною родиною, що успішно розвиває спільну справу.

За словами голови КОДА, реалізація ряду заходів щодо поліпшення бізнес-клімату в регіоні позитивно вплинула на розвиток малого та середнього підприємництва. Сьогодні для бізнесу забезпечено якісний доступ до адміні­стративних послуг, відкритість та прозорість у прийнятті рішень. На території області функціонує 44 центри надання адміністративних послуг. З метою забезпечення умов для сталого розвитку малого і середнього підприєм­ництва, підвищення його ролі у вирішенні соціально-економічних проблем розвитку області, 25 травня 2018 року облдержадміністрацією схвалено проект Стратегії роз­витку малого та середнього підприємництва у Київській області на період до 2020 року та проект Плану заходів щодо її реалізації, а вже 27 червня ініційовано розробку проекту Програми розвитку малого і середнього підпри­єм­ництва у Київській області на 2019-2020 роки. Було зроблено ще один важливий крок – 12 червня цього року створено Агенцію регіонального розвитку Київської ­області, головною метою якої є ефективна реалізація ­державної регіональної політики та сприяння всебічному розвитку області в цілому та окремих її територій і ­громад, формування позитивного іміджу області, а також залучення фінансових та інвестиційних ресурсів для розвитку бізнесу й забезпечення умов для сталого розвитку малого і середнього підприємництва.

– Слід зазначити, що лише за перше півріччя цього року від малого та середнього бізнесу до бюджетів усіх рівнів Київ­ської області сплачено майже 8 мільярдів гривень, з яких 900 мільйонів – від фізичних осіб-підприємців. На тепер у Київській області працюють 165 тисяч суб’єктів підпри­ємницької діяльності, з яких 95 тисяч – це фізичні ­особи-підприємці. А за останній рік кількість представників бізнесу­ збільшилася на 3,5 тисячі, – зауважив Олександр Горган.

Голова облдержадміністрації вручив відзнаки кращим представникам бізнесу Київщини за вагомий внесок у ­розвиток області та з нагоди професійного свята – Дня підприємця.

Сьогодні ми маємо на меті вибудувати стосунки взаємодовіри та взаємодопомоги між бізнесом та ­владою, взявши за основу принципи партнерства. ­Переконаний, що разом із вами ми наведемо лад у регуляторній політиці, щоб знищити всі перепони для ведення бізнесу. Наш головний пріоритет – досягти того, аби підприємства області входили до десятки вітчизняних галузевих лідерів-виробників. Саме це стане найпереконливішим і найефективнішим індикатором роботи обласної влади в цілому, – підсумував зустріч голова обласної державної адміністрації Олександр Горган.

Прес-служба Київської облдержадміністрації