Актульні новини Фастова і Фастівського району

Постанова Верховної Ради є. Чекаємо рішення уряду

Минулої середи, 5 вересня, Верховна Рада України ухвалила Постанову про прове­дення Всеукраїнської Естафети Єднання з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Україн­ської Народної Республіки і Західноукраїн­ської Народної Республіки. Цей захід – наша, фастівська, ініціатива. Ще минулого року з’явилася ідея роз­почати відзначення сторіччя Соборності України на державному рівні у нашому місті – адже саме у нас, на залізничних коліях станції Фастів, 1 грудня 1918 року було підписано передвступний Акт злуки УНР і ЗУНР, який було проголошено 22 січня 1919 року на ­Софійському майдані в Києві.

Ініціатива Естафети Єднання, до якої наша міська рада, ухваливши окреме рі­шення, ­закликала долучитися всі обласні ради Укра­їни, міські ради міст обласного значення та народних депутатів, у лютому була одностайно схвалена на засіданні правління ­Асоціації міст України. На ньому також за­­­твер­-д­­­­жено план заходів з проведення Естафети і проект відповідної постанови для винесення на голосування Верховної Ради. Щоправда, вона із його розглядом не надто ­поспішала, навіть попри те, що це ініціювали представ­ники всіх фракцій, і попри ­досить оперативну (і позитивну) реакцію профільного комітету. І ось нарешті, хоч і аж через півроку після того, як проект постанови потрапив до парламенту, цей ­документ ухвалено. А відтак і визначено, що в рамках сторіччя проголо­шення Акта Злуки Української Народної ­Республіки і Західноукраїнської Народної ­Республіки, яке урочисто відзначатиметься на державному рівні, в усіх регіонах України ­пройде Всеукраїнська Естафети Єднання. І ­розпочато її буде 1 грудня 2018 року саме у ­Фастові, а завершено 22 січня 2019 року на столичній Софійській площі за участі представників усіх областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Що значить ця постанова для Фастова? Не тільки те, що він стане одним із двох центрів святкування. Міський голова Михайло Нетяжук зазначає: “Ухвалення парламентом поста­нови за фастівською ініціативою є черговим етапом нашої роботи задля того, щоб місто було знаним, позитивно відомим, впізнаваним не лише в Україні, а й на міжнародному рівні, таким, куди охоче їдуть гості – адже і це є ­одним із показників успішності міст. Виступаючи на засіданні Верховної Ради з доповіддю стосовно винесеного на розгляд проекту постанови, народний депутат України Володимир Литвин підкреслив, що це – документ великого­ загальнодержавного національного демо­кратичного змісту, який має продемонструвати, що попри всі розбіжності Україна – єдина. Ми як народ повинні продемонструвати своє прагнення до єдності і розбудови держави. І в цьому контексті Фастів бере на себе місію ­старту, що не тільки дуже почесно, а й дуже відповідально. Тому мусимо ще більше ­згуртуватися і ще наполегливіше працювати, щоб показати Фастів з найкращого боку”.

У постанові Верховної Ради міститься рекомендація Кабінету Міністрів у двотижневий термін від дня її ухвалення утворити організаційний комітет з підготовки та проведення Всеукраїнської Естафети Єднання і вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення здійснення необхідних підготовчих робіт, культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, передбачивши на це відповідні кошти з Державного бюджету. Поки що рішення уряду немає (принаймні, до позавчорашнього дня, коли цей номер ­“Перемоги” готувався до друку, офіційної інформації про це не було), але захід одно­значно відбудеться – розпочавшись у нашому місті, яке активно до нього готується. І є сподівання, що фронт робіт невдовзі ще збільшиться – після того, як до підготовки до відзначення ювілейної дати долучиться за ­рекомендацією Верховної Ради і Кабмін.

Вл. інф.