Актульні новини Фастова і Фастівського району

Усі ми родом зі школи…

Навіть ті, чиє дитинство і юність залишилися далеко-далеко позаду, 1 вересня повертаються думками в минуле. У своє шкільне минуле… Туди, де дзвенів шкільний дзвінок, шаруділи зошити, шепотів сусід по парті, просячи підказки під час контрольної, стояв біля дошки дуже строгий чи, навпаки, дуже добрий, але з плином років такий рідний учитель… Ностальгія пробирає 1 вересня кожного. Навіть тих, хто не надто любив школу. Бо навіть таким є що згадувати з приємністю і тихим смутком. Бо навіть такі зараз із білою заздрістю дивляться цього першого осіннього дня на школяриків, у долях яких така ще весна!

А мами першачків і майбутніх випускників і цього разу, як завжди, плакали: з радості за своїх кровиночок, що аж такі вже виросли, з тривоги за них – бо ж із кожним класом ближче до дорослості, а вона така складна… І з надією дивилися на вчителів і вчительок – бо ж у цьому відрізку часу, який зветься “уроки” й “перерви”, саме вони будуть їхнім синам і доням другими мамами й татами, які чи не найбільше їх до тієї складної дорослості готуватимуть. Педагоги ж з оберемками квітів, що ними задаровували їх учні, дивилися на школярів, на їхніх батьків, на святкові кульки, що злітали в небо, – і у майбутнє, яке вони плекають своєю вчительською працею… І слухали перший цьогорічний дзвінок так само з надією й тривогою, бо кожен новий навчальний рік – це і для будь-якого справжнього вчителя нове випробування на профпридатність, яка визначається рівнем знань школярів, і просто на людяність, яка вимірюється їхньою ж довірою й повагою.

У десяти фастівських школах цього року навча­ти­муться п’ять тисяч вісімсот двоє учнів. Вперше шкільний дзвоник пролунав для шестисот сімдесяти шести діток, а востаннє – для двохста сорока восьми одинадцяти­класників, які вже наступної весни назавжди попрощаються зі школою і вирушать у самостійне життя.

А у Фастівському районі в День знань гостинно відчинили свої двері для  школярів двадцять навчальних ­закладів, з яких одинадцять загальноосвітніх шкіл, сім ­навчально-виховних комплексів, два опорні загальноосвітні комплекси і дві філії закладів загальної середньої освіти. Перший дзвоник пролунав на Фастівщині для ­чотирьохста тринадцятьох першокласників. Вони ­несміливо переступили поріг своїх альма-матер, роз­почавши цікаве шкільне життя. А ось для ста тридцяти двох одинадцятикласників цей навчальний рік буде ­останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям.

У тих, хто зробив цей крок у дорослість цієї весни і, ­засвідчивши хороші знання, здобуті в школі, зараз продовжує навчання на новому рівні, 1 вересня – також свято. Нехай і випускникам-2019 теж вдасться до­стрибнути до своєї мрії! Усім – успіхів у навчання. Усім! Бо ж учитися ніколи не пізно!