Актульні новини Фастова і Фастівського району

Він вчить не тільки веслувати, а й досягати успіху і, головне, – бути людиною!

Олександра Калініченка, тре­нера-викладача з веслування на байдарках і каное Фастівської дитячо-юнацької спортивної школи “Локомотив”, мабуть, не треба особливо представляти ні стар­шому, ні молодшому поколінню мешканців Фастівщини. Він справді – людина знаменита.

Плідна спортивна біографія Олександра розпочалася на Унаві ще в дитинстві із захоплення веслуванням, що принесло наполег­ливому юнакові славу відомого не лише у славному місті Фастові спортсмена, який виступав у складі збірної України на найпрестижніших змаганнях. Майстер спорту міжнародного класу, неод­норазовий призер і чемпіон світових і європейських чемпіонатів – погодьтеся, далеко не кожен спортсмен може похвалитися такими досягненнями. І це при тому, що на змагання Калініченко їздив за власний кошт, запасшись харчами у вигляді стратегічного українського продукту – сала. Хочете вірте, хочете – ні, але такі, на жаль, сумні реалії ставлення дер­жави до фінансування участі ­наших спортсменів у престижних змаганнях високого рівня…

Але всі ці труднощі, якими б іноді образливими вони не були, тим більше для людини з великим спортивним потенціалом і духовною силою, не відштовхнули нашого земляка-весляра від спорту і від мрії про те, щоб повернути Фастову заслужену славу міста спортсменів-веслувальників. Задля здійснення цієї мрії він оббив багато порогів і, заручившись підтримкою міського голови Михайла Нетяжука, таки домігся відродження занять на Унаві з веслування на байдарках і каное. Це відродження буквально з “нуля” розпочалося більше двох років тому. Понад двадцять хлопців і дівчаток віком від дев’яти до п’ятнадцяти років, залюблених, як і їхній наставник, у цей романтичний вид спорту, наполегливо тренуються під егідою Олександра Калініченка. Для цього є й певна база – звісно ж, човни і списаний рефрижераторний вагон, який слугує переодягальнею і місцем відпочинку.

На відсутність комфортних умов школярі не нарікають – ­займаються ж бо справою до душі. І результати старань не забарилися. Юні фастівські спортсмени відзначилися на обласних змаганнях, що проходили мину­лого року в Тетіїві: Вікторія Кли­менок посіла перше місце, Дарія Махлун і Віталій Осадчук – третє.

Олександр Калініченко задоволений успіхами своїх вихованців. І дуже хоче, щоб до занять спортом долучалися якомога більше дівчат і хлопців, бо ж тим, хто ним захопився, не до наркотиків, не до пиятики, не до байдиків. У групі, яку веде цей тренер, дітям цікаво. Тут стало правилом обговорювати спортивні і не тільки спортивні новини, стосунки між ровесниками, розмірковувати про життєві цінності. Це дуже корисно, каже Олександр, бо ж молодь ­повинна вміти аналізувати, розбиратися у перипетіях подій і фактів, розрізняти добро і зло. Тому він – не тільки тренер, а й справді – ­вчитель.

У всіх починаннях і планах Олександра підтримує дружина Лілія і надихає наймолодший із трьох його дітей першокласник Тимофій – такий само спортивний, як і тато. Допитливий моторний хлопчик за батьковим прикладом і сам уже пробує веслувати. Добре, що і юних наставників серед підопічних батька-тренера у нього не бракує. А разом можна все здо­лати, всього досягти!

Ніна Баннікова