Актульні новини Фастова і Фастівського району

Як правильно робити інгаляцію при застуді

Щоб заспокоїти дихальні шляхи при за­студі, допоможе інгаляція. Залежно від скарг існують різні засоби, які допоможуть при недугах, але щоб провести інгаляцію правильно, є деякі пункти, на які слід звернути увагу.

Трави, ефірні масла або сольові розчини допомагають полегшити стан без побічних дій. Пацієнти з бронхітом можуть використовувати такі природні лікарські засоби, як аніс, фенхель і чебрець. Вони розчиняють слиз, а чебрець (шавлія) ще й усуває ­спазматичний кашель і діє дезінфікуюче. ­Евкаліпт має схожу дію, проте так само, як і аніс, його слід використовувати з обережністю, оскільки ментол не кожному підходить. Особливо використання ментолу може негативно позначитися на проблемах з диханням у дітей. Ромашка – також популярний засіб для інгаляції, який м’яко заспокоює дихальні шляхи, а також має протизапальну дію. М’ятний сироп полегшує головні болі та інші простудні сим­птоми. Шавлія має бактерицидну дію і ­допомагає справитися з тонзилітом.

Для правильної інгаляції можна використовувати або спеціальні інгалятори, або скористатися старим випробуваним методом, коли процедуру проводять, накрившись рушником над мискою з гарячим відваром. Слід вдихати так, щоб дихальні шляхи прогрівалися, але не ­обпікалися, особливо це стосується інгаляцій з ментолом. У цьому випадку очі необхідно закривати. В жодному разі не можна дихати киплячим відваром – це може призвести до опіку дихальних шляхів. При проведенні процедури над мискою не опускайте лице ближче, ніж на 20 см до поверхні. Необхідно також враховувати, що існують протипоказання для інгаляції, у тому числі серцево-судинні захворювання, гіпертонія, а також гнійна ангіна й висока темпе­ратура.

Тривалість інгаляції для дорослих – близько 5-ти хвилин, для дітей – не більше 3-х хвилин.