Актульні новини Фастова і Фастівського району

Київщина: новини, події, факти

BASF приходить на Київщину

26 вересня в Обухові компанія BASF презентувала проект будівництва  нового заводу з виробництва бетонних домішок.  На першому етапі розмір інвестицій складе 2 мільйони євро

Новий виробничий комплекс не лише зміцнить позиції та забезпечить стале зростання підрозділу будівельної хімії концерну BASF, але й дозволить розширити портфель продуктів із більш широким асортиментом бетонних домішок за більш конкурентними цінами за рахунок зменшення транспортних витрат на імпорт матеріалів.

Наразі концерн імпортує бетонні домішки з інших виробничих майданчиків. Місцеве виробництво допоможе компанії краще задовольняти вимоги українського будівельного ринку. Експерти BASF зможуть створювати композиції домішок з урахуванням якості місцевого ­цементу й іншої сировини, а також погодних умов.

Обсяг українського ринку бетонних домішок складає приблизно 20 мільйонів євро з річним виробництвом 10 мільйонів кубічних метрів.

Після презентації проекту відбулося підписання Меморандуму про співробітництво та взаємодію з реалізації проекту будівництва заводу бетонних домішок між Ки­­їв­ською обласною державною адміністрацією, виконавчим комітетом Обухівської міської ради і товариством з обмеженою відповідвальністю “БАСФ Т.О.В.”.

“Той факт, що найбільший хімічний концерн у світі BASF починає розгортати своє виробництво саме в Київській області, є свідченням продуктивної взаємодії влади й ­біз­несу і твердої перспективи продовження активної ­розбудови Київщини”, – підкреслив голова Київської ­обласної державної адміністрації Олександр Горган.

За словами очільника Київщини цей проект відкриє ­потенційним інвесторам можливості ­ре­алізації в Україні: “Цим проектом ми, ­фактично, відкриваємо Україну і Київську область світові, адже всі без винятку ­аналітичні центри великих інвестиційних фондів одразу відзначать позитивний досвід розгортання BASF в Україні”.

“Стратегічним завданням регіонального розвитку є розширення виробничих потужностей. Будівництво заводу забезпечить мешканців нашого міста новими робочими місцями. Додаткові грошові надходження у вигляді податків від діяльності заводу – це реальні інвестиції у розвиток не лише міста, а й всього Обухівського регіону”, – прокоментував підписання Меморандуму міський голова Обухова Олександр ­Левченко.

“Лідерство в галузі безперечно є одним із найголовніших пріоритетів компанії BASF. Будівництво нового заводу допоможе ло­-калізувати виробництво необхідних матеріалів, які раніше ми вимушені були ­імпортувати, що підвищувало ринкову вартість продукції. Наблизившись до наших клієнтів, ми зможемо враховувати вимоги до якості вітчизняних цементних та інших сировинних матеріалів та задовольняти особливі потреби міс­цевого ринку”, – зазначив генеральний директор BASF Андреас Лір. Співробітництво міжнародного концерну з державними та місцевими органами влади підсилить інноваційну складову виробничої діяльності в Україні завдяки досвіду, здобутому на підприємствах європейських країн.

 

Необхідна більш системна  і жорстка робота  з боржниками

Минулого четверга в обласній державній  адміністрації відбулося чергове засідання  тимчасової комісії з питань погашення  заборгованості із заробітної плати  (грошового забезпечення), пенсій,  стипендій та інших соціальних виплат

Відкриваючи засідання, заступник голови ОДА В’ячеслав Кучер ­наголосив на необхідності більш жорстких і системних дій в роботі з боржниками із виплати заробітної плати і сплати єдиного соціального внеску, більш прискіпливої уваги до своєчасної виплати зарплатні та легалізації трудових відносин. Саме ці фактори напряму впливають на добробут громадян і їх соціальний захист.

Урядом анонсовано встановлення розміру мінімальної заробітної плати на рівні 4200 гривень і збільшення розміру пенсій з березня 2019 року. Реалізація зазначених заходів вимагає від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, контролюючих органів наполегливої та узгодженої роботи з керівниками підприємств-боржників щодо своєчасної виплати заробітної плати, сплати єдиного соціального ­внеску, що в свою чергу дасть можливість забезпечити вчасну виплату пенсій, їх підвищення та зарахування страхового стажу праців­никам підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати.

На Київщині, наголосив В’ячеслав Кучер, така робота ведеться ­постійно: “До неї залучено центральні органи виконавчої влади, ­контролюючі, правоохоронні органи, соціальні партнери – профспілкові організації та організації роботодавців. Ми прогнозуємо, що ­заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах області, яка становить 25,3 мільйона гривень, буде зведена до мінімуму”.

На засіданні комісії заслухано представників органів виконавчої ­влади та органів місцевого самоврядування, зокрема Києво-Святошин­ської райдержадміністрації та Броварського і Фастівського міськвиконкомів щодо перспектив погашення заборгованості із ­виплати заробітної ­плати та сплати єдиного соціального внеску.

За підсумками засідання комісії прийнято рішення, спрямовані на ­прискорення погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати і недопущення виникнення нової, забезпечення повноти і ­своєчасності сплати єдиного соціального внеску, а також посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних і контролюючих органів у цьому питанні.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації